Raamatud

Siit leiate Hea Tegu kirjastuselt seni ilmunud raamatute tutvustused. Tellimiseks sisenege palun meie e-poodi.

Head uudistamist ja toredaid oste!

Meie kirjastuselt on praeguseks ilmunud 217 raamatut, 12 e-raamatut ja 1 lauamäng:
2009 – 1 raamat
2010 – 1 raamat
2011 – 2 raamatut
2012 – 4 raamatut
2013 – 6 raamatut
2014 – 21 raamatut
2015 – 22 raamatut
2016 – 21 raamatut
2017 – 29 raamatut
2018 – 34 raamatut
2019 – 36 raamatut ja 6 e-raamatut
2020 – 32 raamatut, 6 e-raamatut ja 1 lauamäng
2021 – 8 raamatut

 

2021

21. aprillil ilmus meie kirjastuselt uus kogupereraamat kõikidele looduse ja linnusõpradele, Tiina-Maria Steinberg “Kraaksataja pere lood. Kraaksu esimene suvi”. Raamat on kõvade kaante ja värvilise sisuga. Raamatu mõõdud on 190×250 mm, maht 104 lehekülge. Toimetas Heli Hallik, illustreeris Jana Valge, küljendas ja kaaned kujundas Vallo Hallik.

Raamatu tutvustus:
See raamat jutustab ühe vahva varesepere seiklustest, varesepoeg Kraaksu põnevast maailmaavastamisest, südamlikust poisist Robertost ja vareserahva vaprast võitlusest oma põliste vaenlastega.

7. aprillil ilmus meie kirjastuselt uus lasteraamat fil “Katja mängib lauajalgpalli”. Raamat on kõvade kaante ja värvilise sisuga. Tekst on kirjutatud trükitähtedega. Raamatu mõõdud on 148×210 mm, maht 48 lehekülge. Toimetas Heli Hallik, illustreeris Jana Valge, küljendas ja kaaned kujundas Jaan Lehismets.

Raamatu tutvustus:
KATJAL OLI ÜHEL ÖÖL ÜLLATAV KOHTUMINE KUMMALISTE TEGELASTEGA. KES NEED OLID JA MIDA NAD TEGID, SAAD LUGEDA SELLEST RAAMATUST, MIDA SA JUST KÄES HOIAD. LISAKS SAAD TEADA, KUIDAS KATJA ÕPPIS LAUAJALGPALLI MÄNGIMA.

 

  1. aprillil ilmus meie kirjastuselt uus lasteraamat Maria Lepmaa “Pärru”. Raamat on kõvade kaante ja värvilise sisuga. Raamatu mõõdud on 148×210 mm, maht 40 lehekülge. Toimetas Irene Õmblus, illustreeris Jana Valge, küljendas ja kaaned kujundas Vallo Hallik.

Raamatu tutvustus:
Pärru on julge ja uudishimulik kass. Tal on tore perenaine, kes talle hästi süüa annab. Ühel hommikul on aga piim kausikeses halvaks läinud. Pärrul ei jää muud üle, kui ise endale süüa otsima minna. Keda kassike oma teel kohtab ja kas ta kõhu täis saab, võid lugeda juba raamatust.

18. märtsil ilmus meie kirjastuselt uus lasteraamat Maria Lepmaa “Mulle meeldib”. Raamat on pehmete kaante ja mustvalge sisuga. Pildid on mõeldud lastele värvimiseks. Raamatu mõõdud on 176×250 mm, maht 44 lehekülge. Toimetas Irene Õmblus, illustreeris Jana Valge, küljendas ja kaaned kujundas Vallo Hallik.

Raamatu tutvustus:
RAAMATUST LEIAD PÕNEVATE TEGEVUSTEGA PILTE. VEEL ON SIIN LINDUDE, LOOMADE JA MARJADE PILDID. NENDE JUURES ON NIMETUSED. NII TEAD, KELLE VÕI MILLEGA ON TEGU.

25. veebruaril ilmus meie kirjastuselt uus lasteraamat Kaili Retsnik “Nõiakatel” I osa. Raamat on kõvade kaante ja värvilise sisuga. Raamatu mõõdud on 148×210 mm, maht 68 lehekülge. Toimetas Heli Hallik, illustreeris Jana Valge, küljendas ja kaaned kujundas Vallo Hallik.

Raamatu tutvustus:
Raamat räägib tüdrukust nimega Piibe, kes elab metsas ja on imeline nõiatar. Tal on oma nõiakatel, mille abil ta saab aidata inimesi, loomi ja loodust. Raamat tutvustab taimede kasulikkust ja selles toimub ka imesid.
Suure silmaringi ja siira südamega pakub Piibe teistele abi ning oma positiivse suhtumisega muudab ta igapäevase elu paremaks. Armastus päästab maailma.
Ei ole lahendamata muret, on vaid piiratud mõtlemine. Imed juhtuvad iga päev just nendega, kes usuvad imedesse. Iga päev on metsas uued seiklused. Tule ja avasta koos Piibega elu metsas.

19. veebruaril ilmus meie kirjastuselt uus luuleraamat Julia Legatavitšute “Armastus kõndis meist mööda”. Raamat on pehmete kaante ja mustvalge sisuga. Raamatu mõõdud on 148×210 mm, maht 104 lehekülge. Toimetas Maire Kõrver, fotode autor on Terje Talts, küljendas ja kaaned kujundas Vallo Hallik.

Raamatu tutvustus:
Julia Legatavitšute esimene luulekogu “Armastus kõndis meist mööda” on teekond läbi armastuse mitmetasandilise olemuse. Siit leiab vastuolulisi tundeid salajastest igatsustest. Laenatud õnnest, pettumustest ja lootustest. Südaöiseid sisevaatlusi. Sõnu, mis jäid ütlemata.

 

Intiimselt
valusalt
ehedalt

kõikidele

unistajatele
(üle) mõtlejatele
piirideta armastajatele

———-

“Nii naiselik, isiklik, eepiline, nukker, kaunis, sügav, aimamisi. Puudutas ja kõnetas mind.”
Urmas Lattikas

———-

“Väikeste Tüdrukute siirast ja puhast luulet on võimatu arvustada. Päevikut, millesse on peidetud varjatumad mõtted, haigetsaamised ja kuivanud pisarad, salajased unistused ja muinasjutud, ei saa ju kritiseerida? Võib olla vaid tänulik, kui tekib võimalus heita pilk sellesse võlumaailma, kus ümbritsev ilu ja valu saab läbi tundliku tõlgendaja sõnadeks. Luuleks, mille malbe erootika on kirglik, kuid leebelt endasse mähkiv, õrnusega vallutav.” 
Lauriito

28. jaanuaril ilmus meie kirjastuselt uus lasteraamat Sander Seire “Kiisupoiss Täpi ja sõbrad”. Raamat on kõvade kaante ja värvilise sisuga, tekst kirjutatud trükitähtedega. Raamatu mõõdud on 170×240 mm, maht 40 lehekülge. Toimetas Heli Hallik, illustreeris Jana Valge, küljendas ja kaaned kujundas Vallo Hallik.

Raamatu tutvustus:
VÄIKE KOLLANE MAJA JA SELLES TOIMUVAD SEIKLUSED. LUSTAKAS KIISUPOISS TÄPI, TORISEV VANA KÕUTS KUTT, ULAKAS KASSIKE MUSTU, PRUUNISILMNE ARMAS KOERAKE MIKI JA LOOMULIKULT KÕIKE NÄRIV JÄNKU TUPS.
RAAMATUS OLEVAD TEGELASED ON KÕIK PÄRISELT OLEMAS NING JUTUSTUSED ON PÄRIT ELUST ENESEST.

28. jaanuaril ilmus meie kirjastuselt uus fotoraamat tervisesportlastest, Tiina Azojan “Minu panus tervisesse”. Raamat on kõvade kaante ja värvilise sisuga. Raamatu mõõdud on 200×140 mm, maht 40 lehekülge. Toimetas Heli Hallik, küljendas ja kaaned kujundas Vallo Hallik.

Raamatu tutvustus:
“Minu panus tervisesse” on autori esimene raamat, mis tutvustab inimesi, kes tervistavate tegevustega tegelevad. Piltide kõrval tutvustavad end: kust kohast on nad pärit, millega on tegelenud, kust tuli mõte, et sellega tegeleda ja mida pakub see tegevus neile tervise poole pealt. Ning mida on neil lugejale öelda.

2020

22. detsembril ilmus meie kirjastuselt uus lasteraamat Maria Lepmaa “Mullitaja”. Raamat on kõvade kaante ja värvilise sisuga. Raamatu formaat on A5, maht 40 lehekülge. Toimetas Irene Õmblus, küljendas ja kaaned kujundas Vallo Hallik.

Raamatu tutvustus:
Marleen on armas viieaastane tüdruk. Tema lemmikmäng on  mullitajast mulle puhuda. Marleenil on kümme aastat vanem õde Greete. Temale meeldib kõige rohkem telefoniga ennast pildistada. Marleeni ema uurib oma telefonist, mida sõbrannad teevad. Mõnikord on Marleenil tunne, et kellelgi ei ole tema jaoks aega …

16. detsembril ilmus meie kirjastuselt uus luuleraamat lastele Tiina-Maria Steinberg “Rõõmurull”. Raamat on kõvade kaante ja värvilise sisuga. Raamatu mõõdud on 204×247 mm, maht 36 lehekülge. Toimetas Heli Hallik, illustreeris Jana Valge, küljendas ja kaaned kujundas Vallo Hallik.

Raamatu tutvustus:
“Rõõmurull” on järg 2019. aastal ilmunud lasteluuleraamatule “Naerusuu”. Luuletused räägivad Sassi tassikassist, isakass Augustist, kes ei mahu august läbi, meemaiast karuotist, jänes Jännyst ja teistest põnevatest tegelastest. Lustakate luuletuste juurde on joonistanud vahvad pildid Jana Valge.

16. detsembril ilmus meie kirjastuselt uus raamat Silja Vaher “Nii palju kurjust”. Raamat on kõvade kaante ja mustvalge sisuga. Raamatu formaat on A5, maht 256 lehekülge. Toimetas Irene Õmblus, küljendas Vallo Hallik ja kaaned kujundas Jaan Lehismets.

Raamatu tutvustus:
… “Inimene on tapetud. Noor naine. Metsas,” suudab Laura öelda ja minestab.
Tanel tõstab neiu sülle, viib tuppa ning astab diivanile. Seejärel läheb ta kiiresti kööki, laseb klaasi külma vett ja ruttab tagasi. Tüdruku pead veidi ülespoole kergitades tõstab Tanel klaasi neiu suu juurde. Toibudes rüüpab Laura paar lonksu, vaatab mehele otsa ja ütleb uuesti: “Naine … tapetud.” …
Laura nägemusest saab alguse sündmustejada, kus vahelduvad tegelased ja kahtlusalused. Ootamatud pöörded lisavad põnevust ja tõeline süüdlane selgub alles üsna raamatu lõpus.
“Nii palju kurjust” on järg raamatule “Uurija”.

01. detsembril ilmus meie kirjastuselt uus lasteraamat Urve Tinnuri “Ainuke laps”. Raamat on kõvade kaante ja värvilise sisuga. Raamatu mõõdud on 190×230 mm, maht 28 lehekülge. Toimetas Heli Hallik, illustreeris, küljendas ja kaaned kujundas Katrin Meemaa.

Raamatu tutvustus:
Värssjutustus kõneleb väikesest poisist Ottokarist, kellel on palju toredaid mänguasju, kuid pole ühtegi lemmiklooma, ei hamstrit ega merisiga, koerast rääkimata. Mis aga kõige kurvem – Ottokar on peres ainuke laps. Kust küll leida vennakest või õekest? Kas osta poest, laenutada lastesõimest, korjata üles kapsamaalt või püüda õngega merelainetest? Õnneks teab emme kõikidele küsimustele vastust.

01. detsembril ilmus meie kirjastuselt uus lasteraamat Fil “Katja hüppab”, mis on teine raamat sarjas “Katja”. Raamat on kõvade kaante ja värvilise sisuga. Raamatu formaat on A5, maht 48 lehekülge. Toimetas Heli Hallik, illustreeris Jana Valge, küljendas ja kaaned kujundas Jaan Lehismets.

Raamatu tutvustus:
KASSIPOEG KATJA ON UUES KOHAS KODUNENUD, KÕIKIDEGA TUTTAVAKS SAANUD NING MUUTUNUD AINA JULGEMAKS. IGASUGUNE HÜPPAMINE ON JU KA SUUR JULGUSTÜKK NING KATJA HÜPPABKI ÜHA ROHKEM JA IKKA KÕRGEMALE.

 

01. detsembril ilmus meie kirjastuselt uus raamat Leonhard Järvis “Printsess Lualoke Teise Ise tegemised”. Raamat on kõvade kaante ja mustvalge sisuga. Raamatu formaat on A5, maht 404 lehekülge. Toimetas Maire Kõrver, küljendas Vallo Hallik ja kaaned kujundas Uku Järvis.

Raamatu tutvustus:
Selle ühe raamatuga saad sa terve riiulitäie raamatuid. Tekst on nii mitmekihiline, et võid ühte ja seda sama peatükki uuesti ja uuesti lugeda ja ikka ei ole kõik loetud. Lugedes hakkad nägema iseenda ja oma elu justkui pidurdamatut kaleidoskoopilist muutumist. Näed seda, mis on varem olnud ja seda, mis on tulemas, ja näed seda kõike korraga praeguses hetkes, siinsamas. Näed, mida oled teinud ja mida hakkad tegema. „Printsess Lualoke Teise Ise tegemised“ võiks sobida nii ulmet eelistavale lugejale kui ka sellele, kes soovib lugedes kaasa arutleda filosoofilises dialoogis. Ka sobib see hästi reisikirjade või seiklusjuttude huvilisele. Lihtsalt alusta ja sa oledki valitud osa saama peadpööritavast loost. Sa ei pea mõtlema, kas see on päris. Tee lihtsalt kaasa.
Kerttu Soans, kirjanik

8. novembril ilmus meie kirjastuselt uus raamat Tarvi Kaasiku “Taevane põrgu”. Raamat on pehmete kaante ja mustvalge sisuga. Raamatu formaat on A6, maht 28 lehekülge. Toimetas Heli Hallik, küljendas ja kaaned kujundas Vallo Hallik.

Raamatu tutvustus:
Teinekord, et inimesi paremini mõista, on vaja vahetada vaatepunkti. Siinkohal vaatame meid, inimesi, läbi loomade silmade. Mida nad meis näevad? Kui arukad oleme meie, inimesed, loomade jaoks? Kas nad märkavad meie peamisi murekohti, meie vigu?
Käesolev raamat, mis on küll kaunis pisike, kuid siiski kohati sõnumirohkem kui mõni paksem, kilosid kaaluv raamat, annab sellele küsimusele vastuse.

6. novembril ilmus meie kirjastuselt uus luulekogu Margit Peterson “Luuletaja”. Raamat on pehmete kaante ja mustvalge sisuga. Raamatu formaat on A5, maht 128 lehekülge. Toimetas Irene Õmblus, küljendas ja kaaned kujundas Vallo Hallik.

Raamatu tutvustus:
Luule ei ole ainult mesimagus sõnademäng. See on emotsioon, mis tuleb luuletaja südamest ja väljendab antud hetke hingeseisundit. Sinu jaoks, armas lugeja, on minu kümnendas luuleraamatus julgeid väljaütlemisi, romantikat, maailmavalu, leina, armastust, igatsust, minevikunostalgiat, tulevikuhirmu, lapsepõlvemälestusi ja palju muudki.
Minu luule küpseb iga aastaga ja ma muutun oma sõnade suhtes üha kriitilisemaks. Elugi on samasugune, ei saa läbi tõusude ja mõõnadeta.
Selle raamatu pühendan oma armsale Emale, ja ka Sulle, mu kallis lugeja.

Armastusega Margit

2. novembril ilmus meie kirjastuselt uus raamat Anneli Lamp “Introverdi kaitseala”. Raamat on pehmete kaante ja mustvalge sisuga. Raamatu formaat on A5, maht 288 lehekülge. Toimetas Heli Hallik, küljendas ja kaaned kujundas Vallo Hallik.

Raamatu tutvustus:
Introvert (vahel depressiivne ja ülitundlik) vajab privaatsust ja palju ruumi ning üsna vähe väliseid stiimuleid, sest aju erutustase on niigi kõrge. Ta väsib ruttu. Kõige enam kurnavad vaimu ja füüsist emotsioonid (ka positiivsed) ning suhtlemine ekstravertsete inimestega. Õnneks aitavad huumorimeel, eneseiroonia ja südametäiega sajatamine eluga toime tulla.
Raamatus on aastsiatsioone, kirjeldusi, meenutusi, meeleolusid, heietusi ning inimesi. Nimega ja nimeta. Otse või kaude. Võimalik, et Sinagi … Lugedes leiad.

2. novembril ilmus meie kirjastuselt uus raamat Lea Jaanimaa “Jõulud juulis”. Raamat on kõvade kaante ja mustvalge sisuga. Raamatu formaat on A5, maht 232 lehekülge.

Raamatu tutvustus:
Ootamatusteks pole me keegi nii valmis, et oma eluga joonelt edasi minna.
Lugu räägib ühe mahajäetud noore naise Eleriini väga kiire tempoga kulgenud aastasest perioodist. Viimane pool aastast satub aega, kus mitte keegi mitte midagi ei tea. Päeval, mil kuulutatakse välja ülemaailmne pandeemia ning Eestis eriolukord, valib Eleriin oma Itaaliast haigena saabunud ülemuse peitmiseks saladustest tiine Kesk-Eesti metsatalu. Rahu asemel seab ta ohtu paljude inimeste elud. Mis selles metsatalus ikkagi toimub? Mis seos on hiigelsuurel kasvuhoonel ja kavandatud kahel atentaadil? Eriolukorra lõppedes, kui ennustatakse sügisese teise laine tulekut, peavad loo kangelased, üks edukas eksklusiivseid brändikaupu müüv firma ja bussitäis Soome pensionäre maha ühe korraliku jõulupeo. Etteulatuvalt juulis ja ikka metsatalus.

28. oktoobril ilmus meie kirjastuselt uus raamat Raivo Kütt “Valguse ja pimeduse piiril”. Raamat on pehmete kaante ja mustvalge sisuga, selle formaat on A5, maht 172 lehekülge. Toimetas Irene Õmblus, küljendas ja kaaned kujundas Vallo Hallik.

Raamatu tutvustus:
Raamat otsib vastuseid igavikulistele küsimustele: mis on elu ja mis on surm, kes me oleme, kust me tuleme ja kuhu läheme, ja mis on selle kõige mõte. Teatud olukordades ja mingist elueast alates seisavad kõik nende küsimustega silmitsi, aga vastused, kui kõrgelttituleeritud allikast need ka ei pärine, on üksteisele vastukäivad ja ei ole meile enamasti veenvad. Ka see raamat ei pretendeeri täiusliku tõe kuulutamisele, kuid peaks panema lugeja mõtlema ja aitama tal leida vastuseid oma küsimustele lähemalt, kui ta seda aimatagi oskab – iseendast.

21. oktoobril ilmus meie kirjastuselt uus raamat lastele, Urve Tinnuri “Halli värvipliiatsi seiklused”. Raamat on kõvade kaante ja mustvalge sisuga. Raamatu formaat on B5 (landscape), maht 52 lehekülge. Toimetas Heli Hallik, illustreeris Jana Valge, küljendas ja kaaned kujundas Vallo Hallik. Pildid on lastele värvimiseks.

Raamatu tutvustus:
Hall värvipliiats on kurb, sest talle tundub, et teda pole kellelegi vaja. Ta rändab ühest kohast teise, otsides midagi või kedagi, kes lubaks ennast halliks värvida. Inimesed ja loomad aga ajavad ta igalt poolt ära, sest nemad eelistavad rõõmsaid ja erksaid värve – punast ja kollast, sinist ja rohelist, oranži ja roosat. Isegi must ja valge meeldivad neile palju rohkem kui hall. Kui hall värvipliiats on juba lootust kaotamas, jõuab ta paika, kus teda väga oodatakse ning talle saab selgeks, et ta pole üldsegi igav ja kurb, vaid hoopis vajalik ja asendamatu.

24. septembril ilmus meie kirjastuselt uus lasteraamat Leelo Naaber “Meie pere õhtujutud”, mille väljaandmist toetas Eesti Kultuurkapital. Raamat on kõvade kaante ja värvilise sisuga. Tekst on kirjutatud trükitähtedega. Raamatu formaat on A5, maht 24 lehekülge. Toimetas Heli Hallik, illustreeris Jana Valge, küljendas ja kaaned kujundas Vallo Hallik.

Raamatu tutvustus:
“Meie pere õhtujutud” on saanud alguse vajadusest oma lapsele pakkuda uusi ja ootamatu ning lõbusa sisuga lugusid. Nendes lugudes on pildikesi meie elust ja ootamatult tabanud kujutlusvõimest, kui loo jutustamisega sai juba algust tehtud. Tere tulemast meie jutumaailma!

 

10. septembril ilmus meie kirjastuselt uus lasteraamat Irina Kuliš “Draakon Sädesaba”. Raamatu sisu on eelnevaga identne. See on kõvade kaante ja värvilise sisuga, selle formaat on B5 (landscape), maht 80 lehekülge. Eesti keelde tõlkis Heli Hallik, toimetas Maire Kõrver, illustreeris Irina Kuliš, küljendas ja kaaned kujundas Vallo Hallik.

Raamatu tutvustus:
Aeg, mil verejanulised draakonid laastasid linnu ja külasid ning jahtisid printsesse, on ammu möödas. Tänapäeval on nad targad, neile meeldivad muusika ja luule, ning et mitte kedagi rohkem hirmutada, kolisid nad elama kõrgele mägedesse. Maailma salatarkuste avastamiseks, selle elanike mõistmiseks ja ise kõige nägemiseks lendas vallatu Sädesaba laia maailma, sest lapsed saavad targaks ainult hoolega õppides.

10. septembril ilmus meie kirjastuselt uus venekeelne raamat lastele, Ирина Кулиш “Дракон Искрохвост”. Raamat on kõvade kaante ja värvilise sisuga. Raamatu formaat on B5 (landscape), maht 80 lehekülge. Illustreeris Irina Kuliš, küljendas ja kaaned kujundas Vallo Hallik.

Raamatu tutvustus:
Давно прошли времена, когда кровожадные драконы разоряли города и деревни и охотились за принцессами. Теперь они стали мудрыми, полюбили музыку и поэзию, и поселились высоко в горах, чтобы никого больше не пугать. Но мудрости нужно учиться с детства, поэтому веселый и озорной Искрохвост спускается с вершин, чтобы увидеть мир, понять его жителей и узнать все его секреты.

3. septembril ilmus meie kirjastuselt uus lasteraamat Fil “Katja uus kodu”, mis on esimene raamat kassipoja lugude sarjast “Katja”. Raamat on kõvade kaante ja värvilise sisuga. Tekst on kirjutatud trükitähtedega. Raamatu formaat on A5, maht 24 lehekülge. Toimetas Heli Hallik, illustreeris Jana Valge, küljendas ja kaaned kujundas Jaan Lehismets.

Raamatu tutvustus:
Katja on üks pisike ja armas kassipoeg, kes kohaneb uue koduga. Ta on julge ja kaval. Kõige rohkem meeldib talle mängida.

Selles raamatus jutustab kassipoeg Katja ise oma elust ja tegemistest.

 

18. augustil ilmus meie kirjastuselt uus luulekogu, Maria Antons-Valner “Elu(luu)le”. Raamat on kõvade kaante ja mustvalge sisuga. Raamatu mõõdud on 120×210 mm, maht 176 lehekülge. Toimetas Heli Hallik, küljendas Vallo Hallik ja kaaned kujundas Jaan Lehismets.

Raamatu tutvustus:
Et igaühe päevad oleksid täis elumuutvaid elamusi, rõõmsaid märkamisi, positiivseid enesesisendusi, kõigi tunnetega toimetulekuid, imelisi hetki loodusest, ammendamatut armastust ning muidugi PÄIKEST

 

22. juulil ilmus meie kirjastuselt uus raamat, Maili Yerlikaya luulekogu “Armastus, igatsus, elu ise”. Raamat on kõvade kaante ja mustvalge sisuga. Raamatu mõõdud on 125×176 mm, maht 72 lehekülge. Toimetas Heli Hallik, küljendas Vallo Hallik ja kaaned kujundas Jaan Lehismets.

Raamatu tutvustus:
Minu luuleread on kirjutatud ja pühendatud enamasti minu armsale abikaasale Abdulkerim Yerlikayale. Tema on see, kes paneb mind naeratama, tema on see, kes on õpetanud mind elu imelisemat poolt nägema. Tema on see, kes on andnud need ilusad tunded, mida saan paberile panna.
Oleme abikaasaga elanud nii Türgis kui Eestis, kuid on olnud ka palju hetki, mil oleme pidanud olema teineteisest lahus .Nii need luuletused sündisidki suurest igatsusest ning armastusest. Kuid mõned luuletused on inspireeritud lihtsalt elust enesest või tagasivaatest lapsepõlve.
Luuletuste kirjutamine on mulle hobiks ja väljaelamise vormiks. Olen õnnelik viie lapse ema, elukutselt olen meditsiiniõde.

  1. juulil valmis meie esimene lauamäng “Matkarada”, mis on mõeldud mängijatele alates 5. eluaastast. Mängida saab kahe, kolme või neljakesi (mängulaual on 2 poolt, üks kolmele ja teine neljale mängijale). Mängu kestvus on 30-45 minutit.

Mängu kirjeldus:
See on lõbus ja ajutegevust treeniv lauamäng kogu perele. Mängijate eesmärgiks on nelja nupuga (nimetame neid „matkalisteks” jõuda mängulaua keskel asuvasse „koju”. Teekonnal tuleb läbida ka 3 vahepeatust ehk „onni”. Mängu on paigutatud ka mõned „kivid”, mille peale „matkaline” seisma jääda ei tohi, küll aga võib neist üle hüpata. Otse loomulikult ei ole viisakas külastada ka võõraid „onne”, ehk ka teiste (kaasmängijate) värvidega märgistatud kohtadel seisma jääda ei tohi. Kuna tegu on seltskonnamänguga, siis tuleb ka „onne” läbida kogu seltskonnaga. See tähendab, et järgmisesse „onni” keegi jalga puhkama minna ei tohi enne, kui eelmises „onnis” on kõik Sinu grupi liikmed juba puhkamas käinud.

Alates 27. juunist on erinevatest kanalitest (näiteks Rahva Raamat) võimalik osta  e-raamatut fil “Üksinda paaris”.

RAUNO MÄRKS kirjutab raamatu tagakaanel:
See on haaravas vormis kirjapandud lugu, kus head kavatsused ristuvad kurjade plaanidega. Ajastutruu olustiku kirjeldus ühe väikekirjastuse ellujäämisest – võitlusest oma au, raha ja usaldusväärsuse eest petturite ja ühetehingu kelmidega. Õpetlik lugu väikeäriga alustajale.

 

 

Alates 26. juunist on erinevatest kanalitest (näiteks Apollo) võimalik osta  e-raamatut fil “Üksinda paaris”.

Raamatu tutvustus:
See on autori esimene novellikogumik, milles on 10 erinevat lugu. Kõik lood on elulistel ja mehe ning naise vahelist suhtlust lahkavad. Autori kirjastiil on huvitav ja detailne, mis loob lugejale kergelt tervikliku pildi toimuvast. Enamus lugudest on kurva lõpuga, lahates tihti ühepoolse armastuse või paari lahkumineku tagamaid. Raamat ei ole soovituslik alla 16-aastastele noortele ja lastele.

 

Alates 25. juunist on erinevatest kanalitest (näiteks Rahva Raamat) võimalik osta  e-raamatut fil “Bulgaaria – Sunny Beach”.

Raamatu tutvustus:
Nende kaante vahele on köidetud mina-tegelase jutustus pere nädalasest puhkusereisest Musta mere rannikule Bulgaarias.
Lugeja saab osa pea kõigest, mis selle reisi jooksul juhtus, alates kodust lahkumisest, aset leidnud seiklustest ja lõpetades kirjeldusega kus, kuidas ja mida tehti-nähti-söödi.
Siin on humoorikat lugemist kõigile pereinimestele ja reisihimulistele.

Alates 19. juunist on erinevatest kanalitest (näiteks Apollo) võimalik osta  e-raamatut Olev Muutra “Kolmteist rändurit”.

Raamatu tutvustus:
Ühel hilisõhtul ristuvad kolmeteistkümne rännumehe teed salapärases trahteris nimega “13 Rändurit”. Järgneval kolmeteistkümnel ööl jutustab igaüks neist ühe õpetliku loo. Imelistest juhtumistest ja tarkuseteradest osa saamiseks on vaja vaid raamat avada ja sukelduda nende lugude imedemaale …

 

 

29. mail ilmus meie kirjastuselt uus trükitähtedega kirjutatud raamat lastele, Maria Lepmaa “Julge poiss”. Raamat on kõvade kaante ja värvilise sisuga. Raamatu mõõdud on 148×210 mm, maht 24 lehekülge. Toimetas Irene Õmblus, illustreeris Jana Valge,küljendas ja kaaned kujundas Vallo Hallik.

Raamatu tutvustus:
Kennet on vahva kuueaastane poiss. Ta käib lasteaias. Tema lemmikvärv on punane. Talle meeldib kanda punaseid särke. Kennet ei taha olla arg, vaid soovib saada julgeks poisiks. Kas tal see ka õnnestub, saadki teada juba raamatust.

 

29. mail ilmus meie kirjastuselt uus raamat, Regina Jaakson “Kõige magusam vili. Põimunud hinged”, mis on järjeks eelmisel aastal ilmunud raamatule “Kõige magusam vili. Alistumine”. Raamat on pehmete kaante ja mustvalge sisuga. Raamatu mõõdud on 148×210 mm, maht 256 lehekülge. Toimetas S. M. Rattiste, küljendas Vallo Hallik ja kaaned kujundas Jaan Lehismets.

Raamatu tutvustus:
“Ma ei saa sind endale lubada,” sosistas mees minu pead paitades.
Naeratasin läbi kurbuse. Mulle tundus, et tal oli tegelikult õigus. Ta ei saanudki mind endale lubada, sest olin tema parima sõbra Robi väljavalitu. Tõusin voodis istukile ja sättisin valget lohvakat triiksärki oma seljas. Mees tuli veidi lähemale. Ta poetas oma käe õrnalt minu pluusi kaelusest sisse ja paitas rangluud, libistades sürmedega pehmelt üle kaela, jõudes lõuani… Armsaim mängis oma pöidlaga üle minu paokile vajunud suu. Silmi  sulgedes nautisin hetke.
Chris põimis oma käe ümber minu kukla, lähenedes õrnalt suuga huulteni. Vaatasin teda. Tema silmad olid lähedaltki vaadates nii imelised…, nagu oleks neis eraldi maailm.
“Saad küll…,” vastasin talle enesekindlalt. “Sa saad mind endale lubada, nii nagu mina saan sind endale lubada.”

Alates 21.05.2020 on erinevatest kanalitest (näiteks Rahva Raamat) võimalik osta  e-raamatut Vaike Silmato “Venemaa”.

Raamatu tutvustus:
Raamat on kirja pandud kauaaegse giidi Vaike Silmato poolt tema reisimeenutuste põhjal Venemaa erinevatesse sihtpunktidesse. Samuti on kirja pandud rohkelt nende paikadega seotud fakte, mis võivad huvi pakkuda kõigile, kel samas suunas minek ees ootamas, või äratundmisrõõmu neile, kes neis paigus ise käinud. Selles raamatus leiavad kajastamist järgmised kohad: KALININGRAD, LENINGRAD, KARJALA, MOSKVA, NOVGOROD, PETSERI, IRBOSKA, PIHKVA, MIHHAILOVSKOJE ja TUULA.

20. mail ilmus meie kirjastuselt uus rohkete illustratsioonidega raamat, Igor Semjonov “Eesti sirelid: klassika ja kaasaeg”. Raamat on kõvade kaante ja värvilise sisuga. Raamat on formaadis A4 (landscape), maht 144 lehekülge. Tekst on kolmes keeles: eesti, inglise ja vene. Küljendas ja kaaned kujundas Jaan Lehismets.

Raamatu tutvustus:
Raamatu autor, Moskva taimefüsioloog bioloogiateaduste kandidaat Igor Semjonov, tunneb hästi Saksamaal, Poolas, Valgevenes ja Balti riikides levinud sirelisorte. Alates 2015. aastast külastas ta korduvalt Eestit, et pildistada siinsete aretajate Adolf Vaigla (1911–2001) ja Aavo Mägi loomingut. Selles albumis on rikkalik valik neist fotodest ja ülevaade aretajate tegevusest.
Raamatus on autori koostatud 23 Adolf Vaigla klassikalise sordi kirjeldused. Teda võluvad rohked Aavo Mägi efektse õieehitusega kaasaegsed aretised, millised väärivad tunnustamist sortidena.

20. mail ilmus meie kirjastuselt uus raamat, Margit Peterson “Mustade silmadega mees”. Raamat on kõvade kaante ja mustvalge sisuga. Raamatu mõõdud on 152×215 mm, maht 96 lehekülge. Toimetas Irene Õmblus, küljendas Vallo Hallik ja kaaned kujundas Katrin Meemaa.

Raamatu tutvustus:
Käesolev novelli- ja lühijutu kogumik kätkeb endas lugusid, mis on läbi aastate ilmunud ajakirjades “Müstilised lood” ning “Saatus & Saladused”, mille kaasautor Margit Peterson on. See on mõtteline järg tema eelnevatele kogumikele “Virtuaalmees” ja “Rõntgennägemisega mees”.
Lugude inspiraatoriks on suurel määral elu ise, pisut juurde fantaasiat, nagu ilukirjanduses ikka.
Elu ongi üks suur müsteerium, sestap kohtud Sinagi siin müstilise karakteriga tegelaskujudega, kes esmapilgul tunduvad äraolevad, kuid ometigi omased.

09. aprillil ilmus meie kirjastuselt uus raamat, Kristiina Hermann “Karupoja sõbrakene”. Raamat on pehmete kaante ja värvilise sisuga. Raamatu mõõdud on 148×210 mm, maht 32 lehekülge. Toimetas Heli Hallik, illustreeris, küljendas ja kaaned kujundas Liina Lippasaar.

Raamatu tutvustus:
Talvevaikusest lummatult metsas jalutades ei oska arvatagi, mida tegelikult selle vaikuse tagant leida võib. Mõni leid hakkab lugu jutustama ja loost võib raamat saada. See raamat, mis pakub lapsele võimaluse koos väikese karupojaga maailma avastamiseks, on just nii valminud.
Karupoeg õpib oma esimestel elukuudel kuulama ja tundma erinevaid hääli enda ümber, saab teada missugused loomad ja linnud tema kodumetsas elavad ning tutvub erinevate loodusnähtustega. Raamatu lugemine annab lapsele teadmise, et kui midagi tähelepanelikult jälgida, siis võib avastada palju rohkem, kui esmapilgul paistnud on.

09. aprillil ilmus meie kirjastuselt uus raamat, Arne Nielsen “Elu täiega”. Raamat on pehmete kaante ja mustvalge sisuga. Raamatu mõõdud on 130×200 mm, maht 224 lehekülge. Toimetas S. M. Rattiste, küljendas Vallo Hallik ja kaaned kujundas Jaan Lehismets.

Raamatu tutvustus:
Palju on kirjutatud meestest kui kangelastest, küll sõjas ja võitluses loodusjõududega, küll seelikuküttidest ja valerahategijatest ning muidu kurikaeltest, keda kujutatakse sageli palju sümpaatsematena kui neid jahtivaid detektiive ja nii edasi. Päris kahe silma vahele kipub jääma tavaline igapäevane Eestimaa mees, kelleta iga kangelane üksinda oleks vaid tühi koht. Seepärast kirjutabki autor selles romaanis lihtsast eesti mehest, kelle tahe, võimed ja ka elusaatus pole talle pakkunud kohta suurte kangelaste seas, aga kes elab oma võimalustes täiega ja on just sellisena meie elus asendamatu. Selliseid mehi on sadu tuhandeid, nad väärivad kindlasti tähelepanu.

30. märtsil ilmus meie kirjastuselt uus raamat, Alari Janson “Jäljed udus”. Raamat on kõvade kaante ja mustvalge sisuga. Raamatu mõõdud on 148×210 mm, maht 72 lehekülge. Kaaned kujundas Vallo Hallik.

Raamatu tutvustus:
Tere! Mina olen Alari Janson, kuigi kõik teised kutsuvad mind Papaks ja kui aus olla, siis pole mul selle vastu midagi. Vahetevahel ma mõtlen üle ja siis tulevad mõtlikud luuletused ja laulusõnad, mõnikord aga ei mõtle üldse ja siis tulevad parajalt ajuvabad asjad. Kui te tahate teada, mismoodi mu mõtlemine välja näeb, tehke raamat lahti ja lugege! Olge tublid!
PS Unustasin … Pildid tegin ka ise siia sisse.

25. märtsil ilmus meie kirjastuselt uus luulekogu, Sander Seire “Tõde armastusest”. Raamat on pehmete kaante ja mustvalge sisuga. Raamatu mõõdud on 148×210 mm, maht 88 lehekülge. Toimetas Heli Hallik, küljendas Vallo Hallik ja kaaned kujundas Katrin Meemaa.

Raamatu tutvustus:
Kuid mis on armastus?

Ärgata kell kolm öösel ülesse et kontrollida oma telefoni.
Oodata armsaid sõnumeid ja tundide viisi pikkasid kõnesid.
Kui iga mõte millest mõtled lõpuks muutub see alati temaks.
Ning ainsaks tõeliseks naeratuse põhjuseks on üks armas päikeseline hääl.
Tema kallistused võtavad ära kõik kurbuse mida oled tundnud terve elu.
Koos olles ununevad probleemid ja raskused mis ei luba olla õnnelik.
Mõni üksik sõna juba teeb seest soojaks sinu hinge ja südame.
Isegi igatsus tundub nii ilus tunne sest uuesti kohtudes mõistad, et armastad teda aina rohkem.

Kuid mis on armastus?

See üks ja ainus õige inimene kes on muutunud ideaalseks ja su maailmaks kõigega mis on temas.

19. märtsil ilmus meie kirjastuselt uus luulekogu. Klubi “Luuletaeva latern” ühiskogumik “Luuletaeva lambike”. Raamat on kõvade kaante ja mustvalge sisuga. Raamatu mõõdud on 148×210 mm, maht 96 lehekülge. Küljendas Vallo Hallik, kaaned kujundas Katrin Meemaa.

Raamatu tutvustus:
Luuleklubi ühiskogumikus on valik luuletusi 16 autorilt: Koidula Aidla, Diana Aitai, Maire Haas, Juta Hiiop, Alari Janson, Daivi Jõerand, Jaak Känd, Evelin Laanesaar, Tiiu Lehiste, Heli Palmsaar, Margit Peterson, Ahti Raudberg, Aimar Roomets, Kristi Roots, Ahto Soopa ja Karin Tennison.


20. veebruaril ilmus meie kirjastuselt uus raamat, Anneli Lamp “Joosepi neljas naine”. Raamat on pehmete kaante ja mustvalge sisuga. Raamatu mõõdud on 148×210 mm, maht 200 lehekülge. Toimetas Heli Hallik, küljendas Vallo Hallik ja kaaned kujundas Rita Mets.

Raamatu tutvustus:
2019. aastal ilmunud väike lilla raamatukene “Joosepi naised” osutus õngeks, mis püüdis kinni suure kala – uue info mu tegelaste elukäigu kohta. Mida rohkem neist teda sain, seda elavamaks muutusid tegelaskujud mu kujutlustes. Ajalooliste faktide ümber, mis moodustavad loo selgroo, hakkas fantaasia elama oma elu. Taustade tundmine aitas lahti mõtestada, mis võis olla ühe või teise traagilise sündmuse põhjuseks või päästikuks ning andis julgust lugu jutustada. Kui “Joosepi naised” tugines peamiselt ajaloolisele tõele, jättes fantaasiale vaid väheke ruumi, siis käesolevas raamatus on tõde ja fantaasia väga tihedasti ja lahutamatult teineteisest läbi põimunud.

13. veebruaril ilmus meie kirjastuselt uus raamat lastele, Maria Lepmaa “Kalli-kalli”. Raamat on kõvade kaante ja värvilise sisuga. Tekst on kirjutatud trükitähtedega. Raamatu mõõdud on 148×210 mm, maht 32 lehekülge. Toimetas Irene Õmblus illustreeris Jana Valge, küljendas ja kaaned kujundas Vallo Hallik.

Raamatu tutvustus:
See on lugu 5-aastasest poisist Karl-Martenist, kellel on üks väga suur unistus. Sellest unistusest teab ainult tema kõige suurem sõber Mõmmik. Karl-Martenile meeldibki kõige rohkem unistada ja sõpradega jalgpalli mängida. Kas Karl-Marteni unistus täitub? Loe raamatut ja saadki teada.

07. veebruaril ilmus meie kirjastuselt uus luuleraamat, Margit Peterson “Ärgake”. Raamat on kõvade kaantega. Selle mõõdud on 120×174 mm, maht 104 lehekülge. Toimetas Irene Õmblus, küljendas Vallo Hallik, kaanefoto tegi Jana Valge ning kaaned kujundas Katrin Meemaa.

Raamatu tutvustus:
Raamatusse on kogutud pisut nukrama alatooniga värsid, mis kätkevad endas igatsust lapsepõlve ja siitilmast lahkunud inimeste järele. Samuti valutab autor südant Eesti ja eestlaste tuleviku pärast.
Värssidesse põimitud sõnum paneb mõtlema igaviku ja kaduviku, terve elu üle …
Tegemist on autori üheksanda täiskasvanutele mõeldud luulekoguga.

Alates 20.01.2020 on erinevatest kanalitest (näiteks Rahva Raamat) võimalik osta e-raamatut siljalill “Imetabane Island”.

Raamatu tutvustus:
Islandist kirjutama ajendas Tallinna Saarlaste Segakoori suvine sõit saareriiki 2017. aastal. Kui üldse on võimalik mõnda paika armastada, siis Island vallutas kiiresti autori südame. Tahtmata jääda traditsioonilise reisikirja raamidesse – käisin siin, nägin seda, olin seal, kogesin toda, – on pärast reisi laiemalt juurde otsitud kõikvõimalikku teavet selle imelise maa kohta, kuhu igatseks tagasi ikka ja jälle.
Värvifotodega illustreeritud raamatus kajastatakse koorirahva kohtumisi islandlaste ja kohalike eestlastega, kirjeldatakse rahvakombeid ja loodust, antakse aimu saareriigi tänapäevasest elukorraldusest ning tutvustatakse lugusid saagadest.
Toredat avastusretke raamatu vahendusel!

15. jaanuaril ilmus meie kirjastuselt uus luuleraamat, Maris Mägi “Vaikiv valgus”. Raamat on kõvade kaante ja värvilise sisuga. Raamatu mõõdud on 200×200 mm, maht 84 lehekülge. Toimetas Heli Hallik, küljendas ja kaaned kujundas Vallo Hallik.

Autor kirjutas:
Ma hõiskan sala oma õhina õnneheina õilmetesse – on üks rida ühest luuletusest selles raamatus Sinu käes. Täna ei ole enam salajasi sosinaid ega endamisi laulemist, on avalikult kõigile lugemiseks luule. MINULT. Iga sõnaga selles raamatus olen Sulle avanud osakese ENDAST. Nii nagu minu süda sõnu ritta seab, nii minu käsi kirjutab.
Kõige suurem hooandja, riimiseadja, sõnumivoolija on mind ümbritsev LOODUS ja AEG, milles elan. See imeline Eestimaa talv, võrratu suvi, romantiline kevad ning värviküllane sügis. See ilmailu mu ümber, mis silmadega vaadates paneb südame õnnest heldima.
Needsamad silmaga nähtud ning kaameraga kinnipüütud hetked on fotodena põimitud minu luuleridade vahele. Kumb Sind enne kõnetab, saad otsustada siis, kui raamatu tagakaane peale lugemist-vaatamist sulged.
Minu süda tänab!

3. jaanuaril ilmus meie kirjastuselt uus raamat sarjast “Sõitsin …”, siljalill “Imetabane Island”. Raamat on kõvade kaante ja värvilise sisuga. Raamatu mõõdud on 148×210 mm, maht 160 lehekülge. Toimetas S. M. Rattiste, küljendas Vallo Hallik ja kaaned kujundas Liis Talv.

Raamatu tutvustus:
Islandist kirjutama ajendas Tallinna Saarlaste Segakoori suvine sõit saareriiki 2017. aastal. Kui üldse on võimalik mõnda paika armastada, siis Island vallutas kiiresti autori südame. Tahtmata jääda traditsioonilise reisikirja raamidesse – käisin siin, nägin seda, olin seal, kogesin toda, – on pärast reisi laiemalt juurde otsitud kõikvõimalikku teavet selle imelise maa kohta, kuhu igatseks tagasi ikka ja jälle.
Värvifotodega illustreeritud raamatus kajastatakse koorirahva kohtumisi islandlaste ja kohalike eestlastega, kirjeldatakse rahvakombeid ja loodust, antakse aimu saareriigi tänapäevasest elukorraldusest ning tutvustatakse lugusid saagadest.
Toredat avastusretke raamatu vahendusel!

2019

 

16. detsembril ilmus meie kirjastuselt uus raamat, Arne Kivistik “Markusepäev”. Raamat on kõvade kaante ja mustvalge sisuga. Raamatu mõõdud on 148×210 mm, maht 208 lehekülge. Toimetas Irene Õmblus, küljendas Vallo Hallik ja kaaned kujundas Jaan Lehismets.

Raamatu tutvustus:
Selle päeva hommik on nagu iga tavaline jürikuu lõpu hommik. Annet aga ootavad senikogemata elamused. Tal seisab ees kohtumine kellegagi, kes nende suguvõsa saatuse kujunemises olulist rolli on mänginud. Talu juurde viiv tee kulgeb nõlvakust üles, aga väike rajakene pöördub jõe poole tagasi. Siin asub Ohvriallikas. Anne peatub allikakaldal. Aeg on parasjagu pärastlõunas, aga korraldus oli oodata ja Anne ootab. Siis näeb tüdruk kedagi tee peal liikumas. Neli keskmisest kopsakamat rästikut on kaelad püsti ajanud ja noogutavad innukalt Kalmudepealse suunas. See on märguanne. Mõõdukat vahemaad hoides järgneb Anne saatemadudele. Siis läbib tüdruku teadvust ootamatu võpatus. Äkitselt on päike taevas magu laiali valgunud ega moodusta kindlapiirilist ketast. Vaikinud on tuulesahin kulus ja lindude laul puuokstes. Hirmu ei ole. Mõtteid ei ole. “Ole tervitatud tulemast!” kostab kivikalmelaelt Ussikuninga sõbralik hääl.

9. detsembril ilmus meie kirjastuselt uus raamat, Kristina Ruder “Koeratüdruk Pernilla saladus”. Raamat on kõvade kaante ja värvilise sisuga. Raamatu mõõdud on 210×148 mm (landscape), maht 28 lehekülge. Toimetas Irene Õmblus, illustreeris Jana Valge, küljendas Vallo Hallik ja kaaned kujundas Rita Mets.

Raamatu tutvustus:
Koeratüdruk Pernilla on armas ja vallatu kutsikas. Ta tahab väga teada, mis toimub taluõuest kaugemal. Uudishimu juhib teda põnevatesse kohtadesse ja ootamatu avastuseni …

“Koeratüdruk Pernilla saladus” on vahva lugemiselamus lugema õppijale, algklassilastele iseseisvaks lugemiseks ja sobib suurepäraselt ka ettelugemiseks väikestele raamatusõpradele.

9. detsembril ilmus meie kirjastuselt uus trükitähtedega kirjutatud lasteraamat, Kristina Ruder “Vihmauss ja kapsauss”. Raamat on kõvade kaante ja värvilise sisuga. Raamatu mõõdud on 148×210 mm, maht 32 lehekülge. Toimetas Irene Õmblus, illustreeris Jana Valge, küljendas Vallo Hallik ja kaaned kujundas Rita Mets.

Raamatu tutvustus:
Ühel ilusal päeval kohtuvad põllul kapsaussitüdruk ja vihmaussipoiss. Neist saavad head sõbrad.
Vihmaussile üllatuseks muutub roheline kapsauss nagu võluväel imekauniks liblikaks. Ka temal tekib soov liblikaks saada. Kas see unistus õnnestub, saad teada juba raamatust lugedes.
Vahva lugu, mis toob naeratuse suunurkadesse.

5. detsembril ilmus meie kirjastuselt uus raamat lastele, mis on kirjutatud trükitähtedega, Anu Laansalu “Taas päkapikke piilumas”. Raamat on kõvade kaante ja värvilise sisuga. Raamatu mõõdud on 175×245 mm, maht 48 lehekülge. Toimetas Heli Hallik, illustreeris autor, küljendas Vallo Hallik ja kaaned kujundas Rita Mets.

Autor kirjutas:
Kes Jepe ja teiste päkapikkude tegemistega raamatus „Päkapikke piilumas” juba tuttavaks said? Teile on rõõm teatada, et meie väsimatu Jepe tegutseb endiselt! Mul ei jäänud muud üle, kui Jepe, jõulutaadi ja teiste tegelaste uued seiklused kirja panna. Kui sa usud imedesse, siis just sulle soovin ma pajatada lugusid päkapikk Jepest ja tema perest.
„Taas päkapikke piilumas” ootab avastamist ja kaasaelamist. Head lugemist, lapsepõlve rändamist ja äratundmisrõõmu!

20. novembril ilmus meie kirjastuselt uus raamat, Arne Nielsen “Kolmkandi”. Raamat on kõvade kaante ja mustvalge sisuga. Raamatu mõõdud on 130×200 mm, maht 324 lehekülge. Toimetas S. M. Rattiste, küljendas ja kaaned kujundas Vallo Hallik.

Raamatu tutvustus:
„Kolmkandi“ on ajasturomaan selle sõna kõige tõsisemas mõttes. Pikemalt raamatute tõlkimisega tegelenud autor võtab oma romaanis kokku möödunud sajandi põnevamad sündmused ja seob need tegelastega, kes leiavad lahendusi kõige delikaatsematelegi probleemidele. Raamatus käsitletakse muu hulgas kolmiksuhteid perekonnas, tegevus toimub Eesti mitmetes paikades ning Saksamaal nii idas kui läänes.

Peategelane Kolmkandi Karla on üks eesti meestest, kellel tuli oma kodumaa iseseisvust kaitstes võidelda natsiarmees. Võõrsilt koju saabudes ühineb ta represseerimistest pääsenud inimestega, kes kollaborandi nime kartmata olid suutnud jääda iseendiks, olles pinnaseks, milles võrsus Eesti riigi taassünd.

7. novembril ilmus meie kirjastuselt uus luuleraamat lastele, Margit Peterson “Lätsule”. Raamat on pehmete kaante ja värvilise sisuga. Raamatu mõõdud on 148×210 mm, maht 32 lehekülge. Toimetas Irene Õmblus, illustreeris Jana Valge, küljendas ja kaaned kujundas Vallo Hallik.

Raamatu tutvustus:
Raamatus on luuletused lastest ja lastele. On vannirõõmud ja -mured. On linnud, loomad ja mänguasjad. Isegi hoiatuse on autor osanud ühe luuletuse sisse kirjutada. Vahva lugemine nii suurtele kui väikestele.

 

25. oktoobril ilmus meie kirjastuselt uus raamat, Anneli Lamp “Troopikamaja kärbeste osakond”. Raamat on pehmete kaante ja mustvalge sisuga. Raamatu mõõdud on 140×210 mm, maht 120 lehekülge. Toimetas Heli Hallik, kaaned kujundas Rita Mets ja küljendas Vallo Hallik.

Raamatu tutvustus:
Tegu on kogupereraamatuga, mis sisaldab lihtsat luulet ja paari juttu. Siit leiavad endale lugemist nii vanavanemad kui lapselapsed ja keskminegi põlvkond. Luule ulatub oktoobrist oktoobrisse ning kajastab aastaringi looduses ja inimeste elus. Sisuks on tõsisemad ja kergemad teemad. Kellele riim, kellele vabavärss … Raamatust leiab mõne salmikese jõuluvanalt kingi lunastamisekski.

Kui luule ei kõneta, saab lugeda proosat. Nende kaante vahel on üks lugu kaugetest aegadest ja üks lõbus loodusmuinasjutt. Viimane sobib unejutuks neile, kes ise veel lugeda ei oska.
See on üks kirev, sumisev ja rõõmus raamat, nagu pealkiri ka väidab.

21. oktoobril ilmus meie kirjastuselt uus luuekogu, Mikk Tammik “Argi-agri luule”. Raamat on pehmete kaante ja värvilise sisuga. Raamatu mõõdud on 125×176 mm, maht 40 lehekülge. Toimetas Heli Hallik, illustratsioonid autorilt, kaaned kujundas Rita Mets ja küljendas Vallo Hallik.

Autor kirjutas:
Kui Pegasus ei soovi suhelda või meel on morn, siis pöördu teiste tiivuliste olendite poole.

Selle raamatu kirjutamisel tiivustasid mind 30 ja 1 müstilist lendlevat olendit.

 

Alates 30.09.2019 on erinevatest kanalitest (näiteks Apollo) võimalik osta e-raamatut Gery Einberg “Kalevipoja kangelasjooks”.

Raamatu tutvustus:
Raamatus jutustatakse Kalevipoja Kangelasjooksu idee tekkimisest, ürituse organiseerimisest ja läbiviimisest. Tegemist on mitmepäevase ultrajooksude kogumiga.

 

 

30. septembril ilmus meie kirjastuselt uus lasteraamat, Kristina Ruder “Sõprus”. Raamat on kõvade kaante ja värvilise sisuga. Raamatu mõõdud on 148×210 mm, maht 32 lehekülge. Toimetas Irene Õmblus, illustreeris Monika Hale, kaaned kujundas ja küljendas Vallo Hallik.

Raamatu tutvustus:
Raamat räägib ühest väikesest metsseapoisist, kes oma õdede ja vendadega riidu läks ja üksi metsa jäi. Mis oli tüli põhjuseks ja kuidas kogu lugu edasi läheb, seda saad lugeda käesolevast raamatust. See on lugu andestamisest, peresidemete tähtsusest ja sõpruse tugevusest. Ei ole tähtis, milline sa välja näed, oluline on ulatada õigel hetkel abikäsi ja aidata hädasolijat. Raamat õpetab märkama, aitama ja hoolima.
Raamat sobib lugemiseks algklassilastele ja ettelugemiseks väiksematele.

26. septembril ilmus meie kirjastuselt uus lasteraamat, mille tekst on kirjutatud trükitähtedega, Urve Tinnuri “Hamster Jõmmu nutikas”. Raamat on kõvade kaante ja värvilise sisuga. Raamatu mõõdud on 170×240 mm, maht 36 lehekülge. Toimetas Heli Hallik, illustreeris ja kaaned kujundas Katrin Meemaa, küljendas Vallo Hallik.

Raamatu tutvustus:
Kolme värssjutustust sisaldavas raamatus saab väike lugeja tuttavaks hamster Jõmmuga, kes üle kõige armastab näppida nutitelefoni, pirtsaka supitirinaga, kes ihkab olla söögilaua peremees ja luuletusega, kes otsib endale kaaslaseks viisi, et üheskoos temaga lauluks saada. Raamat on täis hoogsaid tegemisi, lustakaid seiku ja ladusaid riime.

26. septembril ilmus meie kirjastuselt uus raamat, V. L. Konn “Esimesed sada. Segadus”. Raamat on kõvade kaantega, selle mõõdud on 148×210 mm, maht 180 lehekülge. Toimetas S. M. Rattiste, küljendas ja kaaned kujundas Vallo Hallik.

Raamatu tutvustus:
Lapsepõlve kuldsed kuuekümnendad, koolielu sõgedad seitsmekümnendad, kepsakalt keerulised kaheksakümnendad ja taasiseseisvumise ülevad üheksakümnendad – esimeses ajastuetüüdide raamatus kappab peategelane nagu peata ratsanik läbi kümnete ja kümnete naiste-neidude eludest.
Nagu muuseas saame aimu ka toonasest kooli-, maleva- ja tudengimelust, esimesed armumised, abielud, naised-lapsed ja oma riik … Paras segadus.

13. septembril ilmus meie kirjastuselt uus lasteraamat, mille tekst on kirjutatud trükitähtedega, Urve Tinnuri “Oh seda pesamuna küll”. Raamat on kõvade kaante ja värvilise sisuga, tekst on trükitähtedega. Raamatu mõõdud on 170×240 mm, maht 32 lehekülge. Toimetas Heli Hallik, illustreeris Sofi, küljendas ja kaaned kujundas Vallo Hallik.

Raamatu tutvustus:
PERE PESAMUNA RITI ON RÕÕMSAMEELNE JA HAKKAJA TÜDRUK, PARAS VIGURIVÄNT JA KAVALPEA. KÕIKI TEMA TEGEMISI SAADAVAD NALJAKAD VÄLJAÜTLEMISED, MILLE PEALE TA PERELIIKMETEL JÄÄB ÜLE VAID NAERATADES PEAD VANGUTADA. EHKKI RITI ON KRUTSKEID TÄIS JA PISUT NINAKAS, JÄTKUB TAL OSKUST MAAILMA ASJADE PÄRAST SÜDANT VALUTADA NING SIIRA LAPSELIKU SOOJUSEGA HOOLIDA KÕIGEST, MIS TALLE KALLIS.

9. septembril ilmus meie kirjastuselt uus raamat Silja Vaher “Uurija”. Raamat on kõvade kaante ja mustvalge sisuga, mõõdud on 148×210 mm, maht 240 lehekülge. Toimetas Irene Õmblus, kaanele joonistas pildi Jana Valge, kaaned kujundas Jaan Lehismets, küljendas Vallo Hallik.

Raamatu tutvustus:
Martin jälgib politseinike tegevust kõrvalt. Mehed liiguvad aeglaselt, piirkonda samm-sammult läbi kammides. Äkitselt üks neist peatub ja mõlemad kummardavad midagi vaatama. Kaugelt ei ole näha, mida mehed uurivad. Peagi ajavad nad end sirgu, kiirustavad Martini juurde ja küsivad, ega too lapse leidmise kohast kaugemale ei vaadanud. Martin raputab pead. Pikem ja tumeda peaga politseinik teatab kurvalt, et nad leidsid noore naise surnukeha.
Sellest hetkest hakkavad rahulikus maakohas hargnema sugugi mitte nii väga rahulikud sündmused. Kes on nõgestest leitud laps? Mis ja miks juhtus tema emaga? Kas ja kuidas kurjategija oma ohvrit tundis?
Peadpööritava kiirusega järgneb üks sündmus teisele, andmata uurijatele aega hinge tõmmata.
Tule ja loe – Sa võid üllatuda!

04. septembril ilmus meie kirjastuselt uus raamat, Anneli Lamp “Joosepi naised”. Raamatu formaat on B6 , raamatul on pehmed kaaned ning selles on 112 lehekülge. Toimetas Heli Hallik, kaaned kujundas Rita Mets ja küljendas Vallo Hallik.


Raamatu tutvustus:
Armastuse nelinurk. Üks mees ja tema kolm naist. Päriselt elanud inimeste lood eelmisest sajandist. Üks enesetapp, üks mõrv ja üks sajandipikkune elu.

 

04. septembril ilmus meie kirjastuselt uus raamat, Kristina Ruder “Hea Eesti muinasjutt”. See on kõvade kaante ja värvilise sisuga lasteraamat, mille mõõdud on 220×210 mm ja maht 44 lehekülge. Toimetas Irene Õmblus, illustreeris, küljendas ning kaaned kujundas Liina Lippasaar.

Raamatu tutvustus:
„Hea Eesti muinasjutt” räägib kolmest õest, kes on sõpruse ja hoolivuse kandjad. Lihtne maaelu, töökus ja üksteise aitamine on väärtused, mida raamat lastele õpetab. Muinasjutu teevad võluvaks unistused, mis võivad täituda, kui headust edasi jagada. Raamat annab lugemiselamuse nii väikestele kui suurtele ja avardab meie kõigi silmaringi.

Alates 23.08.2019 on erinevatest kanalitest (näiteks Apollo) võimalik osta e-raamatut Tiina-Maria Steinberg “Naerusuu”

Raamatu tutvustus:
Nende kaante vahel on vahvad luuletused lastele. Loomadest, lindudest ja laste lahedatest tegemistest.

 

 

 

16. augustil ilmus meie kirjastuselt uus raamat, Maria Lepmaa “Ma tean”. Raamat on pehmete kaante ja värvilise sisuga, selle mõõdud on 176×250 mm ja maht 48 lehekülge. Toimetas Irene Õmblus, illustreeris Jana Valge, küljendas ja kaaned kujundas Vallo Hallik

Raamatu tutvustus:
„Ma tean“ on järg raamatutele „Ma kuulen“ ja „Ma näen“. Peategelane Siiri on nüüd juba suur tüdruk. Temast saab lasteaialaps. Siiri leiab omale vahva sõbranna Veroonika, kellel on kodus jänesed ja lambad. Siiri saab 3-aastaseks ja peab lasteaias oma sünnipäeva. Raamat on loetav ka eraldiseisvalt.

 

7. augustil ilmus meie kirjastuselt uus raamat väikelastele, Marlene Leopard “Anni läheb tuttu”. Raamatu formaat on 297×210 mm, raamatus on koos pehmete kaantega 20 lehekülge. Illustreeris Merle Uueda, kujundas Diana Siirak.

Raamatu tutvustus:
Lastega töötades märkad väikeseid asju, millest võivad sündida suured. Nii oli ka Anelle Elisabethi varvastega. Need köitsid ühe lasteaiaõpetaja tähelepanu. Varbad hakkasid voodisse pugedes järsku tantsima ja sellest rütmikast varvastemängust sündis imearmas sajast valgest hobusest kõnelev unejutu-sädelev-pildiraamat. Valgete hobuste unes nägemine tähendab rikkust, õnne ja elust täiel rinnal rõõmu tundmist. Samuti on valged hobused seotud pärimuse, väe ja ürgloodusega.
Imekaunid pildid on joonistanud kauaaegne lasteaednik kunstnik Merle Uueda, kellel on oskus tunnetada tekstist õhkuvat hoogsust, mida hobuste kappamine endaga kaasa toob ja edasi anda rõõmulaineid, mis väikese lapse hinges toimuvad.
Seda raamatut sirvides saavad lapsed palju rõõmu sädelevatest värvilistest piltidest, numbrite loendamisest ja imeilusast täringumängust, kus numbreid lausa sajani.

 

Alates 02.08.2019 on erinevatest kanalitest (näiteks Apollo) võimalik osta e-raamatut Maria Lepmaa “Oled paremat väärt”

Sisu kirjeldus:
Kerstin on tugev isiksus, kes ihkab elada vabana ja võtta elult, mis võtta annab. Ta ei mõista naisi, kes pühenduvad perele ja jätavad oma elu elamata. Kerstin arvab, et elu on elamist väärt üksnes siis, kui saab teoks teha unistusi ja elada oma soovidele vastavalt. Ta ei usu, et unistusi on võimalik teostada ka laste kõrvalt, kuna lapsed nõuavad tema arvates ühelt naiselt liiga palju aega ja pühendumist. Eluõhtul tagasi vaadates teeks Kerstin paljugi teisiti, kuid siis on juba hilja …

 

29. juulil ilmus meie kirjastuselt uus luuleraamat lastele, Elfi Ait “Suveseiklustele vastu”. Raamatu mõõdud on 135×250 mm, raamatul on kõvad kaaned ning selles on 52 lehekülge. Toimetas Heli Hallik, kaaned kujundas Rita Mets ja küljendas Vallo Hallik.

Raamatu tutvustus:
Elfi Ait on loonud oma luulekogus “Suveseiklustele vastu” pildikesi tõeliselt õnnelikust ja muretust lapsepõlvest. Väga hea rütmitunnetuse ja justkui mängleva kergusega riimuvad värsiread toovad lugeja silme ette erinevaid looduspilte, tunda võib lausa suve lõhnu ja kuulda linnulaulu ning aasal või rannas kilkavaid lapsi.

Need luuletused on äärmiselt positiivsed, neil on lausa teraapiline mõju, tekitades rõõmsa ja helge meeleolu. Tänapäeva laps (või ka lapsevanem) saab neid luuletusi lugedes kindlust, et peale närviliseks tegeva virtuaalmaailma on meie kõigi jaoks endiselt olemas ka tõeline ja loomulik maailm, kus elu kulgeb rahulikult, ilma võitluse ja hirmuta. Need lihtsad ja kaunikõlalised luuletused võiksidki juhatada teed sinna õnneliku lapsepõlve maale.
Tõetruud meeleolu aitavad luulekogus luua ja ilmestada fotod autori perekonnaalbumist.
Margit Sarapik

Alates 10.07.2019 on erinevatest kanalitest (näiteks Rahva Raamat) võimalik osta e-raamatut Annika Lõhmus “Passist reispassini”

Sisu kirjeldus:
„Passist reispassini“ on reisinippide käsiraamat nn tsiviliseeritud tavareisijale, kes pigem sõidab lennukiga, peatub hotellis või üürikorteris, šoppab hea meelega ning tutvub vaatamisväärsustega, linnakaart näpus. Siit leiab nii asjalikke näpunäiteid kui absurdseid lugusid elust enesest. Raamat sobib igale reisilembesele inimesele nõuandjaks ja meelelahutajaks.

 

 


 

Alates 28. 06. 2019 on erinevatest kanalitest (näiteks Rahva Raamat) võimalik osta e-raamatut Ülle Solovjova “Kaks küünalt”.

Sisu kirjeldus:
Elu ongi ebaõiglane. Ja vähe on neid, kes sellega edukalt toime tulevad. Uskudes, et meile on antud päevi lõpmatus reas, raiskame neid mõttetult ja kurdame, et õnn jääb tulemata. Ootame oma suurt õnne, heites kõrvale väikese. Otsime seda õiget inimest, panemata tähele, kuidas temast mööda tatsame … Aga õnne ei jagatagi kuskil väljamüügil kilokaupa. See kas on olemas meie enda sees, või siis ei ole. Vanu asju minema visates võib ta olla lihtsalt kaotsi läinud. Ning terve maailmatäis inimesi käib ringi otsides, ostes, müües, vahetades … Viitsimata vaadata omaenda taskusse. Aga võti on alati just seal.

 

27. juunil ilmus meie kirjastuselt uus lasteraamat, Kristina Ruder “Sigalahedad merioravad?”. Raamatu formaat on 148×210 mm, raamatul on kõvad kaaned ning selles on 32 lehekülge. Toimetas Irene Õmblus, illustreeris Jana Valge, kaaned kujundas Rita Mets ja küljendas Vallo Hallik.

Raamatu tutvustus:
Võluv meremaailm, vahvad merioravad, armas merihobu ja ehmatav hai – need on osa kaasahaaravast seiklusest. Tegelasi, kes üllatavad ja meelde jäävad, on teisigi.
“Sigalahedad merioravad?” on tõeline maiuspala algklassilastele iseseisvaks lugemiseks. Samuti sobib see suurepäraselt väiksematele lastele ettelugemiseks.

 

18. juunil ilmus meie kirjastuselt uus lasteraamat, Rita Mets “Lili ja Rolle”. Raamatu formaat on 170×200 mm, raamatul on kõvad kaaned ning selles on 56 lehekülge. Toimetas Heli Hallik, illustreeris ja kujundas ja autor.

Raamatu tutvustus:
Lili ja Rolle on õde ja vend, kes saavad väga hästi läbi ja teevad kõike koos. Igav ei hakka neil isegi mitte halva ilmaga. Kui ei viitsi parasjagu vihmajooksja olla, võib hoopiski mereröövlite järele luurata. Võib ka niisama mõtelda või tähtsaid asju arutada. Ühel päeval teatavad lapsed emale, et nad hakkavad täiskasvanuks. Nad tahavad ise kõige üle otsustada! Mida Lili ja Rolle ette võtavad? Kuidas neil täiskasvanuks olemine õnnestub?

Õe-venna toredatest suvistest ettevõtmistest leiavad lustakat lugemist kõik pereliikmed. Lisaks pakub kujunduslik lahendus ka otsimisrõõmu. Pildimullide asukoha leidmine suurelt pildilt võib pere pisematele anda tegevust pikemaks ajaks.

18. juunil ilmus meie kirjastuselt uus luulekogu lastele, Jaak Känd “Elevandid pasundavad unenägudes”. Raamatu formaat on 148×210 mm, raamatul on kõvad kaaned ning selles on 80 lehekülge. Toimetas Irene Õmblus, illustreeris Tiiu Lehiste, küljendas ja kaaned kujundas Olavi Põllu.

Raamatu tutvustus:
Nende kaante vahele koondatud luuletuste kirjutamisel on autorit inspireerinud tema lapselaps Simona. Autori sõnul on kõige parem, kui lapselapsed ja vanavanemad seda raamatut koos loevad.

 

 

5. juunil ilmus meie kirjastuselt uus lasteraamat Margit Peterson “Mia lood”, selle formaat on 125×176 mm, raamat on pehmete kaantega ning selles on 36 lehekülge. Toimetas Irene Õmblus, illustreeris Jana Valge, kaaned kujundas Irina Serjakova, küljendas Vallo Hallik.

Raamatu tutvustus:
Mia lugu on üks paljudest, millest iga laps ja lugeja võib ennast leida, ennast ära tunda, ent ometigi on see ainult Mia lugu. Mia armastuse ja elu lugu.

 

 

3. juunil ilmus meie kirjastuselt Ants Klots “Milleks punastada värvipimedate seltskonnas”, mis on autori esimene luulekogu. Selle formaat on 148×210 mm, raamat on kõvade kaantega ning selles on 96 lehekülge. Toimetas Irene Õmblus ja kujundas Olavi Põllu.

Raamatu tutvustus:
Olen siuke mees, kes ajab asju riimi. Umbes nii, et siil ja viil on riimis, ja siis on riimis ka veel supp ja nupp ja tupp ja üsna nilbe sõna – nimelt jupp.
Siit küsimus: miks mina seda kõike riimin? Miks eesti keelt ma leksikaalselt liimin? Kas olen ilgelt mõnus sule- või siis sõnasepp või käib mul ajukurru vahel lakkamatu kepp?

 

Alates 21. 05. 2019 on erinevatest kanalitest (näiteks Rahva Raamat) võimalik osta e-raamatut Kristina Ruder “Võõrik”.

Sisu kirjeldus:
Me arvame, et ainult meie planeet on elamiskõlblik, sest me pole leidnud teisi sarnaste omadustega planeete. Tegelikult on meie päikesesüsteemis lugematu hulk omapäraseid taevakehi ja me lihtsalt ei tea, kes seal elab, või kas keegi seal üldse elada saab. Isegi paralleelmaailmade olemasolu ei saa välistada, sest me lihtsalt ei tea … Keegi ei suutnud seletada, miks selle muna seest ei tulnud välja mingi lihtne ja armas linnupoeg, vaid selline kummaline, veider, täiesti ebaharilik olevus. Ei, see pole lind, kuigi tal on tiivad seljas, kuid samas on tal ka väikesed pikad käed, peenikesed väljaveninud jalad suurte loperdavate jalalabadega ja kolmnurkse kujuga ebamäärase suurusega kõrvad. Lasteraamat „Võõrik” ei ole lihtsalt armas, väike ja magus lugu, vaid sügava alatooniga, veidrate tegelastega põnevusjutt. See on jutt, mis paneb mõtlema ja hoolima … Natuke julgust ja fantaasiat kulub lugemisel kindlasti ära. See on nii hea, et seda on raske käest ära panna …

15. mail ilmus meie kirjastuselt uus raamat lastele, Kristina Ruder “Milly ja Molly”. Raamatu formaat on 210×148 mm (landscape), raamatul on kõvad kaaned ning selles on 36 lehekülge, tekst on kirjutatud trükitähtedega. Toimetas Heli Hallik, illustreeris Jana Valge, kaaned kujundas ja küljendas Vallo Hallik.

Raamatu tutvustus:
MILLY JA MOLLY ON LUGU KAHEST VÄIKESEST VALLATUST KASSIPOJAST. MILLY JA MOLLY RAAMAT RÄÄGIB ARMASTUSEST, HOOLIVUSEST JA UNISTUSTEST. Vahva lugu, mida pisemad pereliikmed huviga kuulama jäävad ja neil, kel tähed juba selgeks saanud, on tore ise lugeda. Rõõmu on igal lehel nii loos kui pildis.

9. mail ilmus meie kirjastuselt uus luulekogu, Tarmo Omler “Valguses ja varjus”. Raamatu formaat on 148×210 mm, raamatul on pehmed kaaned ning selles on 112 lehekülge. Kujundas Olavi Põllu.

Raamatu tutvustus:
Hing läks omatahtsi uitama saates igast peatuskohast sõnumi. Nendest sõnumitest sündis see raamat.

 

 

  1. mail ilmus meie kirjastuselt uus näidendite kogu, Krista Mustonen “Nurjatust Räkapikust tulnukateni. Näidendid lastele”. Raamatu formaat on 130×200 mm, raamatul on kõvad kaaned ning selles on 244 lehekülge. Toimetas S. M. Rattiste, illustreeris Jana Valge, kaaned kujundas Irina Serjakova ja küljendas Vallo Hallik.

Raamatu tutvustus:
Kõigile, kes armastavad teatrikunsti ja ei pea paljuks seda imelist maailma lastele tutvustada. Näidendikogumik on mõeldud 4–14aastastele lastele.

 

 

 3. mail ilmus meie kirjastuselt uus raamat, S. M. Rattiste “Betoonhingede aegu”. Raamatu formaat on 148×210 mm, raamatul on kõvad kaaned ning selles on 144 lehekülge. Toimetas Jan Kaus, korrektuuri luges Irene Õmblus, kaaned kujundas Irina Serjakova ja küljendas Vallo Hallik.

Raamatu tutvustus:
Eestimaa eri nurkadest pärit erineva taustaga inimesed teenivad võõrsil leiba. Sidet kodumaaga aitavad hoida telefon, arvuti ja interneti jututoad. Vahel elatakse topeltelugi ja muutuvas maailmas toimetulekuks tuleb naistel-meestel ületada nii väliseid takistusi kui sisemisi tõkkeid.

Lugu on fiktsioon elust enesest, raamatu tegevus toimub aastatel 2015–2016. Lühiromaan tugineb autori samanimelisele näidendile, mis märgiti ära Eesti Teatri Agentuuri 2017. aasta näidendivõistlusel.

23. aprillil ilmus meie kirjastuselt uus luulekogu, Laura-Grit “Päästerõngas”. Raamatu formaat on 125×176 mm, raamatul on kõvad kaaned ning selles on 44 lehekülge. Visuaalne omapära on, et tekst pole mitte tavapäraselt must-valgel, vaid seekord valge mustal. Toimetas Irene Õmblus, kaaned kujundas ja küljendas Vallo Hallik.

Raamatu tutvustus:
Raamatust leiab luuletused, kuhu on peidetud nii kogetud rõõm, kurbus, valu kui ka mõtlemapanevad küsimused. “Päästerõngas” on autori esikteos.

 

23. aprillil ilmus meie kirjastuselt uus raamat, Tiina-Maria Stenberg “Naerusuu”. Raamatu formaat on 247×204 mm, sellel on kõvad kaaned ning selles on 36 lehekülge. Toimetas Heli Hallik, illustreeris Jana Valge, kaaned kujundas ja küljendas Vallo Hallik.

Raamatu tutvustus:
Nende kaante vahel on vahvad luuletused lastele. Loomadest, lindudest ja laste lahedatest tegemistest.

 

14. märtsil ilmus meie kirjastuselt uus raamat, Maria Lepmaa “Oled paremat väärt”. Raamatu formaat on 148×210 mm, sellel on kõvad kaaned ning selles on 128 lehekülge. Toimetas Irene Õmblus, kaaned kujundas ja küljendas Olavi Põllu.

Raamatu tutvustus:
Kerstin on tugev isiksus, kes ihkab elada vabana ja võtta elult, mis võtta annab. Ta ei mõista naisi, kes pühenduvad perele ja jätavad oma elu elamata. Kerstin arvab, et elu on elamist väärt üksnes siis, kui saab teoks teha unistusi ja elada oma soovidele vastavalt. Ta ei usu, et unistusi on võimalik teostada ka laste kõrvalt, kuna lapsed nõuavad tema arvates ühelt naiselt liiga palju aega ja pühendumist. Eluõhtul tagasi vaadates teeks Kerstin paljugi teisiti, kuid siis on juba hilja …

LÄBIMÜÜDUD

1. märtsil ilmus meie kirjastuselt uus raamat, Regina Jaakson “Kõige magusam vili”. Raamatu formaat on 148×210 mm, sellel on pehmed kaaned ning selles on 240 lehekülge. Toimetas S. M. Rattiste, kaaned kujundas Sigrid Kink.

Raamatu tutvustus:
Chris tõusis püsti, et mulle džentelmenlikult toa uks lahti teha. Meie kehad sattusid hetkeks kohakuti, tema suu oli minu omast vaid sentimeetrite kaugusel. Minu hingamine kiirenes, keha läbistas jälle kerge värin, vaatasin mehele oma suurte, ilmselt nagu hirmunud hirvesilmadega otsa ning neelatasin.
Chris silmitses mind oma kelmika naistemehe pilguga ning lausus heasoovlikult: „Ilusaid unenägusid sulle, Lara! Loodan, et puhkad end homseks mõnusasti välja!“

 

18. veebruaril ilmus meie kirjastuselt uus raamat, August September “Lembelood”. Raamat on mugavas taskuformaadis 120×207 mm, mida on mugav näiteks reisile kaasa võtta, sellel on pehmed kaaned ning selles on 104 lehekülge. Toimetas Irene Õmblus, kaaned kujundas Sigrid Kink.


Raamatu tutvustus:
„Lembelood“ sisaldab värsse ja proosat ning illustratsioone mitmelt autorilt. Nendega lõimub Niina Klaasi ballaad Saaremaa harrastusdendroloogist Mihkel Rannast. Peale Saaremaa, Pärnumaa, Tallinna ja Tartu aimub sõnades ning piltides teisigi kodumaa paiku ja inimesi. Juttu tuleb Pihkvamaast ja Karpaatidestki. Kõigest ometi pealkirjas olevas võtmes. Parema ülevaate raamatust annavad katkendid sellest, mida võib leida allolevalt lingilt.
https://1drv.ms/f/s!Ava-LQ3THc9RgQR5jy1TJdqpN9AB

LÄBIMÜÜDUD

18. veebruaril ilmus meie kirjastuselt uus luulekogu, Riina Einasto “Ulmadele suletut veel puudutab”. Raamatu formaat on 120×174 mm, sellel on kõvad kaaned ning selles on 72 lehekülge. Toimetas Irene Õmblus, kaaned kujundas Peeter Einasto.

Raamatu tutvustus:
Riina Einasto kolmas luuleraamat on jõuline ja kujundlik, lugejal on võimalik tunnetada värvide maagilist maailma iga ihurakuga ning näha rõõmsaid-romantilisi pilte silmade eest läbi vilksatamas.

alles pärast
päikeseloojangut
päikesejärgne elu
metsikult äraarvamatu
surmlähedalt nauditav
see on päriselt
julgetele kulgejatele
võtke need värvid
ja ahmige tõelisust

13. veebruaril ilmus meie kirjastuselt uus luulekogu, Sander Seire “Inimeseks saamise valu”. Raamatu formaat on 148×210 mm, sellel on pehmed kaaned ning selles on 96 lehekülge. Toimetas Heli Hallik, illustreeris Jana Valge, kaaned kujundas Irina Serjakova.

Autor tutvustas:
Siit leiad Sa tundeid ja hetki igaks päevaks, mida üks tavaline inimene kogeb oma elu jooksul. Kui oled rõõmus, loe ja rõõmusta koos minuga, kui oled kurb loe ja nuta koos minuga. Seda raamatut lugedes tea, et Sa ei ole üksi siin maailmas ja Sa oled ainulaadne just sellisena nagu oled! Minu nimi on Sander Seire ja ma olen sündinud 22.06.1991. Sündisin ja kasvasin Väätsa vallas. Hiljem kolisin Tallinnasse ja olen elanud nüüdseks siin viimased 5 aastat.

 

7. veebruaril ilmus meie kirjastuselt uus lasteraamat, Kristina Ruderi “Võõrik”. Raamatu formaat on 120×174 mm, sellel on kõvad kaaned ning selles on 112 lehekülge. Toimetas Irene Õmblus, illustreeris Jana Valge, kaaned kujundas Irina Serjakova.

Raamatu tutvustus:
Me arvame, et ainult meie planeet on elamiskõlblik, sest me pole leidnud teisi sarnaste omadustega planeete. Tegelikult on meie päikesesüsteemis lugematu hulk omapäraseid taevakehi ja me lihtsalt ei tea, kes seal elab, või kas keegi seal üldse elada saab. Isegi paralleelmaailmade olemasolu ei saa välistada, sest me lihtsalt ei tea … Keegi ei suutnud seletada, miks selle muna seest ei tulnud välja mingi lihtne ja armas linnupoeg, vaid selline kummaline, veider, täiesti ebaharilik olevus. Ei, see pole lind, kuigi tal on tiivad seljas, kuid samas on tal ka väikesed pikad käed, peenikesed väljaveninud jalad suurte loperdavate jalalabadega ja kolmnurkse kujuga ebamäärase suurusega kõrvad.
Lasteraamat „Võõrik” ei ole lihtsalt armas, väike ja magus lugu, vaid sügava alatooniga, veidrate tegelastega põnevusjutt. See on jutt, mis paneb mõtlema ja hoolima … Natuke julgust ja fantaasiat kulub lugemisel kindlasti ära.
See on nii hea, et seda on raske käest ära panna …

 

15. jaanuaril ilmus meie kirjastuselt uus raamat, Margit Petersoni “Üksinda maailmas”. Raamatu formaat on 130×200 mm, sellel on kõvad kaaned ning selles on 172 lehekülge. Toimetas Anneli Sihvart, illustreeris Jana Valge, kaaned kujundas Rita Mets.

Raamatu tutvustus:
Mis juhtub siis, kui vanemad kolivad Iirimaale ja nende teismeline laps jääb Eestisse täiskasvanuks saama?
Milliseks kujuneb selle lapse elu täiskasvanuna, mil ta on abielus Soomes tööd tegeva „Kalevipojaga“? Ja milline saab olema tema kaksiktütarde elukäik, kuivõrd mõjutavad vanemate kujunemisaeg ja sellal omandatud tõekspidamised nende saatust?
Kaksiktüdruk Lorieti elukäik on keeruline, kohati väga kurb ja traagilinegi, kuid tänu ta meelekindlusele ja isapoolselt vanaemalt kaasa saadud elutarkadele õpetustele lõpuks siiski õnnelik. Ta vanematel ega hellitatud kaksikõel ei lähe paraku niisama hästi.
On küll nii, et kaksikuid ei tohiks lahutada isegi surm mitte, elust rääkimata, sest vastasel korral igatseb allesjäänu lahkunut kogu elu, kuid saatus ei küsi alati sellest, kas tohib või.

2018

20. detsembril ilmus meie kirjastuselt uus luuleraamat, Anu Jänese “Kord olen sirelisuru”. Raamatu formaat on 150×220 mm, raamatul on kõvad kaaned ning selles on 106 lehekülge. Toimetas Heli Hallik, kaaned kujundas Rita Mets, fotod raamatus on autori erakogust.

Raamatu tutvustus:
Anu Jänes (snd 1948) on pärit Jõgevamaalt, omaaegsest Laiuse kihelkonnast. Kooliteed alustas ta Vaimastvere endises mõisamajas, mille kunagises viinaköögis nägi ilmavalgust näitekirjanik Hugo Raudsepp. Tartu ülikoolis omandatud ajakirjanduse eriala andis oskuse valitseda sõna ja keelt. Töötanud toimetajana kirjastuses Eesti Raamat, keeletoimetajana noortelehes Meie Meel ning erakonna ajalehe peatoimetajana. Tema sulest on ilmunud romaan “Õuekummelist kaduvikku“ (Rahva Raamat, 2018).
Luuletusi kirjutama on virgutanud emakeele väljendusrikkus ning kogu elu hinges ja meeles kantud kodupaik. Ürgsete metsade vaikuses veedetud mõtte- ja tundehetked ning iseendasse vaatamine on aidanud tunnetada nähtavat ja nähtamatut sidet loodusega ning kadunud sugupõlvedega, pannud tajuma inimelu ajalikkust siin lõputus universumis. Usutavasti leiab lugeja neist värssidest ainet mõtiskluseks olnu ja oleva, jääva ja kaduva üle.

3. detsembril ilmus meie kirjastuselt uus luuleraamat, Margit Petersoni “Värsid, mille leiutas aeg”. Raamatu formaat on A5, sellel on pehmed kaanted ning selles on 88 lehekülge. Toimetas Irene Õmblus, kaaned kujundas Rita Mets.

Raamatu tutvustus:
Mõni inimene on ajas kinni, aga mina astun edasi. Astun sammhaaval, sest kiiret ei ole. Aega on.
Aeg on ka see, mis leiutab ja loksutab asjad paika, olgu see või ületamatuna näiv takistus – kõik on mööduv. Nagu elugi. Minu värsse leiutab aeg.
Teie Margit Peterson

 

27. novembril ilmus meie kirjastuselt uus kinkeraamat, Kristina Ruderi “Kingitus. Võti mõtetesse”. Raamatu formaat on A6, kõvade kaantega ning selles on 76 lehekülge. Toimetas Heli Hallik, võtme joonistas Jana Valge, kaaned kujundas Rita Mets.

Raamatu tutvustus:
Raamat sisaldab mõttekilde, tähelepanekuid ja soovitusi, kuidas elust paremini läbi tulla ning alati positiivseks jääda. Teose motoks on:
Parim, mida me teha saame
soovide teel …
on mitte alla anda

27. novembril ilmus meie kirjastuselt uus lasteraamat, Anu Laansalu “Päkapikke piilumas”. Raamatu formaat on B5, see on kõvade kaantega ning selles on 24 lehekülge. Toimetas Heli Hallik, illustratsioonid on autorilt, kaaned kujundas Rita Mets.

Raamatu tutvustus:
“Päkapikke piilumas” on suurepärane jõulukingitus lasteaia lapsele või algklasside õpilasele. Raamatu tekst on kirjutatud trükitähtedega ja see sobib suurepäraselt lugemiseks ka muul ajal, mitte vaid jõuluootuses.
JEPE ON PÄKAPIKUPERE NOORIM LIIGE, KES ELAB KOOS TEISTE PÄKAPIKKUDE, JÕULUTAADI JA -MEMMEGA JÄRVAMAAL.
NEIL ON OMA MAJAPIDAMINE, KUS ELAVAD KA HOBUSED, KUKK KOOS KANADEGA, KOERAD JA KASSID.
NAD ON SULANDUNUD LOODUSE JA INIMESTEGA NII, ET TAVAELUS EI PANDA NEID ÜLDSE TÄHELE,
JÕULUEELSEL AJAL AGA HAKKAVAD UNISTUSED JA SALASOOVID TÄITUMA …
KUTSUN TEID PÄKAPIKUPERE TOIMETUSI PIILUMA JA KAASA ELAMA NENDE LUSTAKATELE SEIKLUSTELE!
SEE RAAMAT ON MÕELDUD KOGU PERELE.
TEILE, KES TE MUUTUTE JÕULUDE AJAL ISE KA LAPSEMEELSEMATEKS, ON SEE RÄNNAK LAPSEPÕLVE.

16. novembril ilmus meie kirjastuselt uus luuleraamat, mille autor on Daivi Jõerand ja pealkiri “Täis hingetõmbeid eestimaine ilu”. Raamatu formaat on A5, kõvade kaantega ning selles on 80 lehekülge. Toimetas S. M. Rattiste, illustratsioonide autor on Tiiu Lehiste, kaaned kujundas Sigrid Kink.

Raamatu tutvustus:
Luulekogumik „Täis hingetõmbeid Eestimaine ilu“ koosneb kolmest osast.
Eesti 100. sünnipäeva nädalal loodud sonetipärja „Täis hingetõmbeid Eestimaine ilu“ loo keskne teema on laulupeo lõpulaulu ootus, kui laulukaare all on üles rivistunud ühendkoorid. Lehvib trikoloor ja taeva poole kumab veel laulupeo tuli.
„Sind Metsahaldjas usaldas mu kätte“ luulevalimik hõlmab luuletusi aastatest 2011-2018.
„Tule!“ on aprillis 2018 loodud sonetipärg, mis jutustab ühe elu, ühe paari lugu selle koiduhetkedest kuni hämarikuni. See on ühe naise jutustus mehele. Mosaiik, mille tükke süte paistel olnut meenutades kohtadele asetad.

06. novembril ilmus meie kirjastuselt uus ilukirjanduslik raamat, Annika Antoni “Draakonineitsi hingepärlid”. Raamatu formaat on A5, kõvade kaantega ning selles on 156 lehekülge. Toimetas Heli Hallik, kaaned kujundas Sigrid Kink.

Raamatu tutvustus:
Hea lugeja!
Sa hoiad käes raamatut, mis sisaldab nii luulet kui proosatekste. Nii eesti kui võru keeles. Autor on igasse tekstikatkesse pannud osakese oma hingest. Sa võid sellest kogumikust leida nii sulnist looduslüürikat, muhedat muigamist kui ka kavalaid krutskeid.
Annika Antoni esimene raamat “Elu on ilus – Elu om illus” ilmus aastal 2014.
Toimetaja

26. oktoobril ilmus meie kirjastuselt uus ilukirjanduslik raamat, Silja Vaheri “Jää minu juurde”. Raamatu formaat on A5, pehmete kaantega ning selles on 80 lehekülge. Toimetas Krista Roose, kaaned kujundas Olavi Põllu, illustreeris Jana Valge, küljendas Vallo Hallik.

Raamatust:
Järsku prahvatas uks lahti ja tuppa astus Annabel. “Ah et perekondlik kokkutulek kohe! Nagu tuvikesed ninapidi koos! Ja mind ei kutsutudki. Ju siis olen siin peres üleliigne. Käige te kõik põrgusse! Luigelend – mõtleks vaid! Kui romantiline. Lennake siis koos oma luikedega kuradile! Mul pole teid vaja! Mõtleks vaid, armastav perekond! Aga ära unusta – jah, just sina, vana nõid – sa ei saa mitte kunagi minu ema asendada! Kuuled, mitte kunagi! Sina ei ole mind sünnitanud, kätel kiigutanud ja mulle unelaulu laulnud. Sa ei ole minu ema! Sa oled vastik rott, kes on meie majja sisse tunginud ja siin kõik pea peale keeranud. Te kõik olete mulle vastikud, viimane kui üks! Sina ka, isa! Sind ei ole kunagi kodus, kui me sind vajame!“

Leevi on noor lapse kaotanud naine, kes võitleb oma abikaasa joomatuuridega. Kas jääbki kõik nii, või on elul tema jaoks veel midagi paremat varuks? Kui talle tehakse ettepanek hakata koduabiliseks majas, kus tuleb hoolitseda kolme lapse ja majapidamise eest ja kuhu veel ükski töötaja pidama pole jäänud, ei oska ta hingeski aimata, millised sündmused sellest hargnema hakkavad. Kas ta annab alla või tuleb katsumustega toime?

17. oktoobril ilmus meie kirjastuselt uus lasteraamat, Margit Petersoni “Petu läheb kooli”. Raamatu formaat on A5, kõvade kaantega ning selles on 76 lehekülge. Toimetas Anneli Sihvart, illustratsioonide autor on Signe Lauk.

Raamatu tutvustus:
Petust on saanud koolilaps. Nädala sees saab tema teiseks koduks internaat, mis tänapäeval kannab õpilaskodu nime. Petu otsib ikka ja aina põhjuseid koju naasmiseks, sest internaat tekitab temas hüljatuse tunnet.
Mida tunneb vabahingeline tüdruk, kui ta satub võõrasse keskkonda? Mida tunneb väike tüdruk, kelle pere kolib ja kõik algab algusest? Seda kõike saate lugeda, kui avate selle, koolilastele lugemiseks kirjutatud raamatu. Jääge ka järjeraamatut ootama, sest PETU elab endiselt teie südames ja enda elus.

17. oktoobril ilmus meie kirjastuselt uus luuleraamat, Cassandra Herne “Karjutud vaikusesse”. Raamatu formaat on A5, pehmete kaantega ning selles on 36 lehekülge. Toimetas Heli Hallik, kaaned kujundas Olavi Põllu.

Raamatu tutvustus:
Autori esikkogus väljendub suures osas tema maadlus oma identiteediga, mis võib nii mõnelegi lugejale äratundmise kaasa tuua.

 

 

 

28. septembril ilmus meie kirjastuselt uus lasteraamat, Maria Lepmaa “Karjus ja lambad”. Raamat on formaadis B5, pehmete kaantega ning selles on 56 lehekülge. Raamatu toimetas Heli Hallik, illustreeris Jana Valge, kaaned kujundas Sigrid Kink.


Raamatu tutvustus:
Hea Karjus hoolitseb oma lammaste eest. Ta kaitseb ja õpetab neid. Lambad kuuletuvad Karjusele. Juhtub aga, et lammas Polli kohtub oma teel hundiga. Hunt meelitab ta endaga kaasa. Kas hundist võib saada sõber või on võsavillem Polli üle kavaldanud? Mida otsustab ette võtta Karjus?

 

26. septembril ilmus meie kirjastuselt kaks uut identse sisuga lasteraamatut, Irina Kuliš “Звери-непоседы” vene keeles ja “Loomarüblikute lood” eesti keeles. Raamatud on formaadis B5, kõvade kaantega ning neis on 24 lehekülge. Eestikeelse raamatu toimetas Vallo Hallik, kaaned kujundas Sigrid Kink.

Raamatu tutvustus:
Oled sa kunagi mõtelnud:

Kas konnad oskavad luuletada?
Kuidas pääseda pelikani noka vahelt?
Kas elevandid suudavad lennata?
Miks krokodillid nutavad?
Miks jõehobud ei söö vetikaid?
Vastuseid nendele küsimustele leiad sellest raamatust.

26. septembril ilmus meie kirjastuselt kaks uut identse sisuga lasteraamatut, Irina Kuliš “Звери-непоседы” vene keeles ja “Loomarüblikute lood” eesti keeles. Raamatud on formaadis B5, kõvade kaantega ning neis on 24 lehekülge. Venekeelse raamatu toimetas ja tõlkis eesti keelde Heli Hallik, kaaned kujundas Sigrid Kink.

Raamatu tutvustus:
Как вы думаете,

умеют ли лягушки писать стихи?
А знаете ли вы, как выбраться из клюва пеликана?
И могут ли слоны летать?
Очего плачут крокодилы?
Почему бегемрты не едят водоросли?
Ответы в этой книжке.

25. septembril ilmus meie kirjastuselt uus luuleraamat, Mari Jürgensoni “Puukollane”. Raamatu formaat on B6, kõvade kaantega ning selles on 44 lehekülge. Toimetas S. M. Rattiste, kaaned kujundas Vallo Hallik.

Raamatu tutvustus:
“Tugevad tunded, õrnad luuleread. Mari tunneb ära armastuse, lootuse ja igatsuse. Ta tunneb.”

Andra Roosmets

 

14. septembril ilmus meie kirjastuselt uus raamat, Sirly Hiiemäe “Bucket list”. Raamatu formaat on A5, kõvade kaantega ning selles on 264 lehekülge. Toimetas Heli Hallik, kaaned kujundas Olavi Põllu.

Raamatu tutvustus:
Read, mida kogeda saab, kätkevad eneses lugu mitte meheks olemisest, vaid meheks saamisest, viies lugeja omalaadsele teekonnale, kus sõidukist sõltumata on igal teivasjaamal ja peatuspunktil oma tähendusrikas roll. Seda raamatut ei saa võtta moodsate aegade manuaalina, kuidas inimene midagi tegema peab, vaid on üks mitmetest eneserikastusvõimalustest 67 erineval viisil. „Bucket list“ on konkordantslik teos, mis tegeleb inimese, tegevuste, saavutuste ja kaotustega ning annab mõne tervitatava idee oma elu mitmekesistamiseks. Sirly Hiiemäe on Eesti kirjanik, kes kõneleb ühiskonnast, inimkonnast, põlvkonnast avatult ja ausalt muutusi sooviva, kuni keskeani pigem elu vaatleva, kui elu korraldava mehe pilguga.

30. augustil ilmus meie kirjastuselt uus, noore autori Gabriela Turkini raamat “Surematuse saladus. Riniard. Ühe ajaränduri lugu I”. Raamat on A5 formaadis, pehmete kaantega ning selles on 164 lehekülge. Toimetasid Heli Hallik ja Terje Tammearu, kaaned kujundas Küllike Pihlap.

Raamatu tutvustus:
James Wishingtoni ootab ees korraldatud abielu rikka hispaanlannaga. Ta otsustab kodust põgeneda ning leiab end kipanode rünnakute järel koos armsamaga müütilisest Rimandiast.
Kunagi ammu oli olemas võimas riik, kus õitses Kreeka kultuur. Aga karistuseks inimeste kõrkuse eest, või vähemalt nõnda räägitakse, saabus suur torm. Üks osake nimega Rimandia rebiti mandri küljest lahti ja see kadus …
On aasta 1645. Kas see on vaid juhuslike sündmuste jada, valede valikute paratamatu tagajärg, või tegutseb kulisside taga osav niiditõmbaja? Algab võitlus elu ja surematuse peale. Suguvõsa saladused põimuvad läbi vihkamise, armastuse ja keerukate valikutega. „Surematuse saladus“ on esimene osa raamatusarjast „Riniard. Ühe ajaränduri lugu.“

 

24. augustil ilmus meie kirjastuselt uus luuleraamat, Mari-Liis Müürsepa luulekogu “Paradoksid”. Raamatu formaat on 130×200 mm, pehmete kaantega ning selles on 88 lehekülge. Toimetas Heli Hallik, illustreeris Maarja Palmiste, kaaned kujundas Sigrid Kink.

Raamatu tutvustus:
Mari-Liis Müürsepp on luuletusi kirjutanud üsna mitmetel teemadel. Esindatud on armastusluule, ühiskonnakriitiline pool, isamaaarmastus jpm. Ka selles kogumikus on erinevad teemad esindatud. Kogumik jaguneb 8 osaks: Ma olen naine, Ära luuletajaga ela, Armastuse ahistus, Elajate maailm, Kodanike keskelt, Su pinda ei hinda ma iga päev, Eesti, Üksmeele üksus ning Tugevale.

 

15. augustil ilmus meie kirjastuselt uus lasteraamat, Kristina Ruderi jutustus “Minu nimi on …”. Raamat on A5 formaadis, kõvade kaantega ning selles on 36 lehekülge. Toimetas Heli Hallik, illustreeris Jana Valge.

Raamatu tutvustus:
Pealtnäha on kõik inimesed ilusad ja head. See aga, mis toimub nende mõtetes, ei ole alati silmaga kõigile nähtav, et seda ennetada.
Kuidas küll ja miks sellised lood juhtuvad?
Mona oli soovinud peatust, kuna märkas nurmenukke ja soovis neid kohe kindlasti korjata, emal ei olnud tütrekese lillearmastuse vastu midagi. Nurmenukud aga ununesid kohe, sest kinniseotud koerakese vaevuhingavat keha avastades sai ainsaks mõtteks vaid päästa elu, koerakese elu.

20. juunil ilmus meie kirjastuselt juba seitsmes teos sarjast “Sõitsin …”. Vaike Silmato raamat “Armeenia ja Gruusia” on A5 formaadis, kõvade kaantega ning selles on 84 lehekülge. Toimetas Heli Hallik, illustreeris Jana Valge, kaaned kujundas Sigrid Kink.

Lühikokkuvõte:
Pikaaegsete kogemustega giid jagab oma reisimälestusi Armeeniasse ja Gruusiasse nii turisti kui giidina. Nende kaante vahelt võib leida rohkelt huvitavaid fakte ja lõbusaid juhtumisi.

 

8. juunil ilmus meie kirjastuselt Gery Einbergi raamat “Kalevipoja Kangelasjooks”. Raamat on A5 formaadis, pehmete kaantega ning selles on 160 lehekülge. Toimetas Heli Hallik, kaaned kujundas Sigrid Kink.

Lühikokkuvõte:
Raamatus jutustatakse Kalevipoja Kangelasjooksu idee tekkimisest, ürituse organiseerimisest ja läbiviimisest. Tegemist on mitmepäevase ultrajooksude kogumiga.

 

 

5. juunil ilmus meie kirjastuselt esimene võõrkeelne raamat “Весёлая Катарина“, mille autor on Kristina Ruder. Raamat on A5 formaadis, kõvade kaantega ning selles on 104 lehekülge. Illustreeris Jana Valge.

Lühikokkuvõte:
Катарина расстилает на траве мамину самую красивую скатерть, хорошенько её разглаживает, зажимает соломинку между губ и с удовольствием заваливается на спину, сесличиком к солнышку. “Даже облака – мои друзья”, – говорит Катарина, наслаждаясь небом над родным двором.

На цыпочках подкрадывается Мартин и выливает на живот Катарине целый кувшин холодной воды “Освежающая скорая помощь!!! Ура-а!!!”. Катарина резко вскакивает и бежит в сторону парника за ведром, чтобы “освежить” младшего братца.
Кристина полет цветочную клумбу и время от времени поглядывает за играми брата и сестры. Почему-то на этой клумбе посажаны также незабудки, ромашки и прострелы, цветы, которые растут на лугу. “Катарина! Катарина! По-твоему на клумбе было мало цветов?” – посмеивается Кристинa над работой сестрёнки, в то же время подсыпая цветам немного земли, чтобы они прижились.

“Эта весёлая Катарина” – это целый букет забавных историй про живущую на хуторе семью из пяти человек, рассказанных от лица среднего ребенка, Катарины. Книга полна сюрпризов, смеха и приключений.

LÄBIMÜÜDUD 

31. mail ilmus meie kirjastuselt Roode-Marie Prooveri raamat “Miisu ja Nunnu”. Raamatu formaat on 123x174x2 mm, see on pehmete kaantega ning selles on 32 lehekülge. Raamatu illustratsioonid on autori joonistatud, toimetas Heli Hallik.

Lühikokkuvõte:
See lugu räägib õigete ja valede otsuste tegemisest, millest saavad alguse kassipoegade seiklused. Lugu on õnneliku lõpuga ning pakub lugejale mõtlemisainet.

LÄBIMÜÜDUD

25. mail ilmus meie kirjastuselt Maria Lepmaa lasteraamat “Ma näen”, mis on järjeks varem ilmunud raamatule “Ma kuulen”. Raamat on B5 formaadis, pehmete kaantega ning selles on 28 lehekülge. Tekst on kirjutatud tavapärasest veidi suurema kirjaga ning kõikidel lehekülgedel on värvilised pildid. Raamatu toimetas Heli Hallik, illustreeris Jana Valge, kaaned kujundas Sigrid Kink.

Tutvustuseks:
Kõhubeebi Siiri on sündinud. Raamat jutustab beebi Siiri esimestest elupäevadest ja tema perekonna elust. Sobib (ette)lugemiseks koolieelikutele ja nooremale koolieale.

 

25. mail ilmus meie kirjastuselt autori esimene luulekogu “Elu hapruses”, mille autor on Anne Kesküla. Raamat on B6 formaadis, pehmete kaantega ja selles on 84 lehekülge. Kaaned kujundas Sigrid Kink, toimetas Heli Hallik.

Tutvustus:

Käesolev on 1962. a. Tartus sündinud ja kasvanud Anne Kesküla (neiuna Ilves) esimene luulekogu.

Hommik

Pitsball, seal daamid valges,
neil saatjaiks härrad,
mustad frakid üll.
Karges talvehommikus
pehmes lumepuhtes
kõrged pargipuud.

Hõbeehtes saalis
pidulik paraad.
Keeb avavalss
ning keerdu tehes
hing külmast
kinni jääb.

 

11. mail ilmus meie kirjastuselt autori esimene teos “Viirastus ja viist naist”, mille autor on Jaan Keskel. Raamat on A5 formaadis, pehmete kaantega ja selles on 64 lehekülge. Toimetas Heli Hallik.

Kirjutatud on:
Jaan Keskeli raamat on reipalt nooruslik ja annab üsna lihtsate vahenditega edasi tänapäeva linnanoore, nn. Tinderi-põlvkonna emotsioone ja elujuhtumusi. Jaan Keskel on põiminud oma luuletused ja naljakate puäntidega lühilood tervikuks, mis peamiselt keerleb poiste ja tüdrukute suhete ümber, tehes seda nii huvitavalt, et lugemist on raske katkestada. Nagu iga noor inimene, kirjeldab ta „millegi otsimist“. See on noore täiskasvanu rõõmsameelne ja kurb raamat. Ta meenutab euroaja algust, heidab valgust töötava üliõpilase probleemidele siiralt ja                                                            lihtsalt.

Piret Bristol, kirjanik

See raamat on midagi, millega paljud noored mehed ja ka naised ennast samastada saavad. “My So-Called Life” (“On see siis elu”) sari tegi 1994. aastal ajalugu sellega, et seal kajastati teismeliste elu esimest korda nii, nagu see tegelikult on (ei mingit I-love-you-Dad). Sellel raamatul on sarnane suund noorte täiskasvanute jaoks ja õnne ei paista veel kuskilt. Samas on palju häid õppetunde, mis õnnelikuks suhteks aluse loovad. Loodetavasti paneb nii mõnegi ööklubiossi ja tinderitibi korraks peatuma ja mõtlema.

Ave Keskel, autori õde
LÄBIMÜÜDUD

12. aprillil ilmus meie kirjastuselt autori järjekordne teos “Meie küla ja muud lood”, mille autor on Alari Papa Janson. Raamat on A5 formaadis, kõvade kaantega ja selles on 104 lehekülge. Toimetas Kairi Janson.

Autor kirjutas:
Nendel lugudel on põhjus, sest ilma selleta poleks ma neid kirjutama hakanud: ju olen liiga laisk, et kedagi kopeerida. Ja ilmselgelt on need lood osa minust, kas lõbusast, nukrast või hoopis ajuvabast, sest mitte keegi teine ei saa mõelda täpselt nii, nagu mina seda teen. Me oleme kõik unikaalsed oma mõtetes isegi siis, kui mõni seltskond proovib neid mingitesse raamidesse suruda ja moodustada siis partei. Aga see on juba järgmine lugu …

LÄBIMÜÜDUD

09. aprillil ilmus meie kirjastuselt autori esimene luulekogu “Mõtted kaotuses”, mille autor on Alari Pilvet. Raamat on formaadis 19,5×13 cm, pehmete kaantega ja selles on 64 lehekülge. Toimetas Heli Hallik.

Autor kirjutas:
Olen 22-aastane autor.
Käesolev luulekogu on minu esimene teos. Luulet on mind kirjutama viinud valu, mida elu tihti pakub. Sealhulgas katkised unistused, fantaasia ja erinevad mõtisklusi täis olukorrad.
Leian, et luule loomine aitab mõtetega tegeleda, väljendada tundeid ja mõtteid, mida ei saaks lihtsate sõnade ja lausetega kirjeldada.
Luulekogu eesmärk on pakkuda inimestele mõtteainet, tunnete äratundmist ja mõtisklemise seiklust.

09. aprillil ilmus meie kirjastuselt autori esimene teos “Minu mälestuste raamat”, mille autor on Vilhelmine Kuurberg. Raamat on A5 formaadis, kõvade kaantega ja selles on 256 lehekülge. Toimetas Heli Hallik.

Lapselaps kirjutas:
Soovisin kingitusena EV100 puhul köita terviklikuks tekstiks oma vanaema Vilhelmine Kuurbergi kolm kaustikutäit memuaare üheskoos suguvõsa käest kogutud fotodega.
Vilhelmine Kuurberg, neiuna Pärnamäe, varasemate allikate järgi Wilhelmine Marie Pernamäe, elas aastatel 1913-1988. Olles pärit Vaivara vallast, Virumaalt, viis abielu ta Haljavasse, Harjumaale, kus saadi õnnelikult koos elada vaid vähesed aastad. Seejärel tuli okupatsioonide periood, väikese poja surm, abikaasa arreteerimine, kodu mahapõlemine ja lõpuks ka küüditamine koos kahe pisikese lapsega kaugele Siberisse, Krasnojarski Krai Minussinski rajooni Jenissei sovhoosi.
Ehkki lõpuks hakkas seal elu laabuma, ihkas süda tagasi kodumaale ning kui see võimalikuks osutus, oli võõral maal oldud juba kaheksa aastat.

5. märtsil ilmus meie kirjastuselt autori esimene lasteraamat “See lustakas Katarina”, mille autor on Kristina Ruder. Raamat on B5 formaadis, kõvade kaantega, seest ohtrate piltidega ja selles on 104 lehekülge. Illustratsioonid ja kaaned jonistas Jana Kupits.

Lühikokkuvõte:
Katarina paneb murule oma ema kõige ilusama laudlina, silub seda korralikult, haarab kõrre huulte vahele ja viskab end prauhti mõnuga selili, nägu päikese poole. „Isegi pilved on minu sõbrad,“ ütleb Katarina kodutalu taevalaotust nautides.
Kikivarvul hiilib juurde Martin, viskab kannuga jahedat vett Katarina kõhule ja hüüab: „Värskuse kiirabi! Jehuu!“ Katarina hüppab püsti ja jookseb kasvuhoonesse ämbri järele, et vennake ka ära „värskendada“ …
Kristiina rohib lillepeenart ja jälgib aeg-ajalt õe-venna tegemisi. Sellesse peenrasse on miskipärast kasvama pandud ka meelespead, karikakrad ja karukellad, lilled otse aasalt. „Katarina, Katarina, kas siin siis lilli veel vähe oli,“ naeratab Kristiina õekese kätetöö üle, aidates samas lilledele natuke mulda juurde, et nad ikka kasvama jääksid.
„See lustakas Katarina“ on kimp vahvaid lugusid talus elavast viieliikmelisest perest läbi Katarina, keskmise lapse, silmade.
Raamat on täis üllatusi, naeru ja seiklusi.

23. märtsil ilmus meie kirjastuselt autori teine lastele suunatud ja koos CD-ga ilmunud kogumik “Ingli pai”, mille autor on Marlene Leopard. Raamat on A4 formaadis, kõvade kaantega ja selles on 40 lehekülge. Kaaned kujundas Sigrid Kink, toimetas Heli Hallik.

Lühikokkuvõte:
Lastest ja lastele kirjutamine on imelihtne. Seda just siis, kui sul endal on lapsed ning nende päevad täis tegemisi sind rõõmustavad ja inspireerivad. Veel enam, kui laps hakkab lugema õppima, tahab ta lugeda põnevat lugu. Mis võiks veel parem olla, kui see lugu on temast endast, või mõnest tema sõbrast, või sellest, mis on päriselt juhtunud. Niimoodi on need luuletused sündinud minu kodus, minu lastest.
Aitäh väikestele Liblikatele, lasteaiast Sass, kes olid nõus luuletusi selgeks õppima ning diktofonile või mikrofoni lugema. Luuletusi saate kuulata kaasasoleva CD pealt.
Eraldi aitäh väikesele kunstnikule Kristiina Meril Merele, kes oli nõus oma imeilusaid joonistusi jagama. Tuult Sulle tiibadesse, väike baleriin ja hoogsat pintslit, väike kunstnik!
Kogumiku lõpust leiate mõned tegevused, mida võiks lastega pärast luuletuse lugemist edasi teha. Toredat lugemist ja tegutsemist kõikidele lapsevanematele ja minu õpetajatest kolleegidele!

LÄBIMÜÜDUD

2. märtsil ilmus meie kirjastuselt autori esimene muinasjuturaamat “Joonistatud mina”, mille autor on Maris Mägi. Raamat on A5 formaadis, kõvade kaantega, ilusate värviliste piltidega ja selles on 36 lehekülge. Kaaned kujundas Sigrid Kink, toimetas Heli Hallik.

Lühikokkuvõte:
Lapsed vaatavad maailma oma särasilmade kõrguselt ja mõõdavad selle ilu oma sammude pikkusega. Käesoleva raamatu nimilugu „Joonistatud mina“ sündiski üht lapsekäega joonistatud pilti vaadates. Astusin minagi lapsekingades sammukesi nende imelisel mängumaal ja nii tekkisid järgmised read ning riimid. Raamatust leiab ette- ja iselugemiserõõmu igas vanuses lastele!

 

2. märtsil ilmus meie kirjastuselt autori esimene reisikirjelduste raamat “Kõige pikem teekond”, mille autor on Tauno Jürgenstein. Raamat on A5 formaadis, kõvade kaantega ja selles on 360 lehekülge. Kaaned kujundas Sigrid Kink, toimetas Heli Hallik.

Lühikokkuvõte:
See raamat ei ole igaühele. Siit ei leia püüdlikult poliitkorrektset ega ühiskonna peavooluarvamustesse passivat ninnu-nännutamist. Siit leiab, tõsi, vaid ühe reisikirjelduse, aga see pole tavaline turismireis.
See on rännak üheaegselt nii geograafilistel kui mentaal- ja hingemaastikel. Siin on olulised nii teekond, kui kuhugi jõudmine. Viimane seisneb aga eelkõige transformatsioonis, mille poole püüeldakse vaid selleks, et veel enam olla kohal ja nautida teekonna jätkumist.
Olge valmis, et siin kirjeldatu läheb risti teie tõekspidamistega, kompab teie taluvuspiire. Muidugi mitte kõikjal ja kõiges, aga kui see juhtub, tasub endalt küsida: on see raamat ikka minu jaoks? Kui seda ei juhtu või on teie vastus jaatav, võite end õnnitleda üle keskmise avatud meele ja suurema teadlikkuse puhul. Just sellisel juhul on lootust, et raamat on teile huvitav ja ehk täidab mõne lugeja puhul selle kirjapanemise eesmärgi – inspireerib järgima oma hinge kutset.

 

21. veebruaril ilmus meie kirjastuselt autori esimene romaan “Taevas värvitud Indigo ja Violetiga”, mille autor on Maarja Ventsel. Raamat on A5 formaadis, pehmete kaantega ja selles on 180 lehekülge. Kaaned kujundas Sigrid Kink, toimetas Heli Hallik.

Lühikokkuvõte:
Käesolev raamat on sarja esimene osa, mis sai alguse 14-aastase tüdruku loovtööst kooli jaoks. Raamat koosneb kolmest üksteisega seotud osast ning hõlmab endas nii armukolmnurka, teismeliste probleeme kui ka maagiat.
Lizzie üllatab isegi ennast, kui armub Adamisse, poissi, keda ta takistab enesetappu sooritamast. Samal ajal kohtub tüdruk ka Steveni ja ta sõpradega, kes näitavad Lizzie’le, mida ööelu päriselt tähendab.
Steveni sõber Penny ei oma ainsatki üleliigset senti, mida ei saaks väita ta poiss-sõbra Beni kohta. Kui aga Penny minevik päevavalgele tuleb, ähvardab see hävitada suhte, mille ta Beniga loonud on.
Indigo on orb, kes oma elus peale kiusamise, kasuvanemate ja karmide õpetajate midagi ei tea. Kui välja ilmub tema bioloogiline ema, siis võtab Indigo vastu elu muutva otsuse.
Mida sa teeksid, kui peaksid valima oma pere ja ülejäänud maailma vahel? Violeti elu muutub tundmatuseni päeval, mil ta saab teada, et on kuulsa nõia Lily Fairfaxi ainus veresugulane ning tema võimuses on teha Lily elutöö olematuks.

17. veebruaril ilmus meie kirjastuselt autori järjekordne raamat “Ma olen Sinuga”, mille autor on Maria Lepmaa. Raamat on A5 formaadis, pehmete kaantega ja selles on 120 lehekülge. Kaaned kujundas Jana Kupits, raamatu toimetas Heli Hallik.

Lühikokkuvõte:
Raamatus on mõnusat lugemist usu ja uskmatuse, usalduse ja usaldamatuse, tasakaalu ja kahtluste, õnne ja õnnetuse teemadel.

Autor jutustab ladusalt igapäeva elu-olust, jättes lugejale ruumi oma arusaamise väljakujundamiseks.

 

7. veebruaril ilmus meie kirjastuselt autori kuues raamat “Mehe lõhn”, mille autor on Silja Vaher. Raamat on A5 formaadis, pehmete kaantega ja selles on 136 lehekülge. Kaaned kujundas Jana Kupits ja raamatu toimetas Krista Roose.

Raamatu tutvustus:
Nüüd on autor kirjutanud kriminaalromaanide vahele ka ühe naisteka loo. Ausalt – seekord ei leia te ühtegi laipa – aga ka armastus võib vahel lausa tappev olla.

Kui raamatu peategelane Anita armub Villemisse, ei oska ta uneski ette näha, et satub liiderliku ja vägivaldse õnneotsija küüsi. Peale mitmeid aastaid väärkohtlemise all kannatamist leiab naine endas jõudu mees maha jätta ja oma eluga edasi minna. Ta kolib linnast ära maale, et seal oma lapsed üles kasvatada. Ometi ei jäta ka nüüd Villem naist rahule, kuni Anita ellu tuleb teine mees. Mees – kolme näoga. Mees nagu Figaro.

LÄBIMÜÜDUD

 

2017

15. detsembril ilmus meie kirjastuselt autori esimene raamat “Reetmise rõõm”, mille autor on Heido Sõna. Raamat on A5 formaadis, pehmete kaantega ja selles on 92 lehekülge. Kaaned kujundas Sigrid Kink, illustratsionid tegi Jana Kupits ja raamatu toimetas Heli Hallik.

Raamatu tutvustus:
Armastus on imeline. Eriti siis, kui koged seda noore ja uljana. Või samas, vahet pole. Ka siis, kui keskeakriis suuremate jamadeta üle elatud ja Viagra valuvaigistitega võrdväärselt sinu öökapi sahtlis redutab, on ootamatult ellu saabuv suur armastus kui sõõm värsket õhku.

Ometigi kipub kirega kaasnema ka palju armukadedust, viha, reetmist ning lõputut draamat. Henri ellu tõi suur armastus naise, kelle käitumist ei oleks ta osanud ilmaski ette aimata. Saladused, intriigid, minevikumälestused, Tinder ja tantra, nõiad ja armujoogid, must maagia ja salakaval ämm. Reetmist ja uskumatut petmist. Ent ometigi oli see kõik siiski suur armastuslugu. Kahe hingesugulase teineteise leidmise lugu.

LÄBIMÜÜDUD

7. detsembril ilmus meie kirjastuselt autori teine heade mõtete raamat “Emotsioon”, mille autor on Kristina Ruder. Raamat on A5 formaadis, kõvade kaantega ja selles on 96 lehekülge. Kaaned kujundas Sigrid Kink, illustratsionid tegi Jana Kupits, raamatu toimetas S. M. Rattiste.

Raamatu tutvustus:
“Emotsioon” loob … naeratuse, kujutluse, mis arendab sinu maailma läbi vürtsitavate piltide …, meelitab sind olema vabam, julgem … oma elus, emotsioonides …

“Emotsioon” annab … võrratu kogemuse, jagatud elu võlu, unistused …
“Emotsioon” on … naudingud, milles on omad võlud ja varjud …, naudingud, mis ei unune …, vaid loovad arengu sinu ümber sinu ellu …
Emotsioon on jõud …, mis võidab alati!

LÄBIMÜÜDUD

7. detsembril ilmus meie kirjastuselt esimene reisinippide käsiraamat “Passist reispassini”, mille autor on Annika Lõhmus. Raamat on B6 formaadis, pehmete kaantega ja selles on 260 lehekülge. Kaaned kujundas Sigrid Kink ja raamatu toimetas S. M. Rattiste.

Raamatu tutvustus:
„Passist reispassini“ on reisinippide käsiraamat nn tsiviliseeritud tavareisijale, kes pigem sõidab lennukiga, peatub hotellis või üürikorteris, šoppab hea meelega ning tutvub vaatamisväärsustega, linnakaart näpus. Siit leiab nii asjalikke näpunäiteid kui absurdseid lugusid elust enesest. Raamat sobib igale reisilembesele inimesele nõuandjaks ja meelelahutajaks.

2 . detsembril ilmus meie kirjastuselt autori esimene luulekogu “Igatsus valguse poole on elu käsk”, mille autor on Marlene Leopard. Raamat on A5 formaadis, kõvade kaantega ja selles on 64 lehekülge. Raamatu vahel on CD audioraamatuna. Kaaned kujundas Sigrid Kink ja illustratsioonid joonistas Annika Lainela.

Raamatu tutvustus:
Olen Marlene Leopard. Olen luuletusi kirjutanud alates 10.-ndast eluaastast. Selles kogumikus on kokku kogutud luuletused aastatest 1997-2017, mis on väga eriilmelised. Luuletusi kirjutan mind puudutavatel teemadel (usk, muusika, naiselikkus, patriotism, loodus, kevad, müstika, inglid, lapsed), aga ka mind inspireerinud inimeste/luuletajate mõjul (Marie Under, Uku Masing, Wimberg). Siinkohal tahaksingi tänada oma kooliaegset kirjanduse õpetajat Maire Raiestet, kes aitas leida teed luule- ja kirjanduse maailma, oma muusika- ja kirjandusehuvilisi vanemaid ning oma peret.

CD peal loevad luuletusi (lisaks minule) minu juhendatava Lõuna-Eesti Pimedate Ühingu lauluansambli liikmed Jelena Kudrjašova ning Inge Vallandi, kes on samuti väga palju minu silmi avanud seoses nägemispuude ning pimedusega ja kuna ühingul on oma raadiosõlm, siis sealt olen tänu Jelenale saanud tõuke oma luuletused salvestada, et nad jõuaksid võimalikult paljudeni.

18. novembril ilmus meie kirjastuselt reisikirjelduste sarja “SÕITSIN …” kuues raamat “Kesk-Aasiat avastamas”, mille autor on Vaike Silmato. Raamat on A5 formaadis, kõvade kaantega ja selles on 88 lehekülge. Kaaned kujundas Sigrid Kink ja illustratsioonid joonistas Roode-Marie Proover.

Raamatu tutvustus:
Nende kaante vahele on koondatud viie endise Kesk-Aasia liiduvabariigi külastustel kogutud muljed staažika giid-reisisaatja Vaike Silmato poolt, kes on ka mitme varasema selle sarja raamatu autor.

 

18. novembril ilmus meie kirjastuselt väga sügavmõtteline luuleraamat “Liigne või liigutav”, mille autor on Jaan Kivistik. Raamat on mõõtudega 120×207 mm, pehmete kaantega ning selles on 76 lehekülge. Raamatu illustreeris ja kujundas Kadri Vilu.

Raamatu tutvustus:
Elutark ja südamlik kogum tähelepanekuid ja meenutusi, loodus- ja juhuluulet, värsivormi kätketud tõekspidamisi. Küllap jõuab ka „Liigne luule“ oma lugejateni – raamatu sõnum on ju mitte liigne, vaid pigem liigutav.

Parimat!
Doris Kareva
29.03.2017

9. novembril ilmus meie kirjastuselt autori uue lasteraamatute sarja esimene jutustus “Ma kuulen”, mille autor on Maria Lepmaa. Raamat on B5 formaadis, pehmete kaantega ning selles on 16 lehekülge. Tekst on kirjutatud tavapärasest veidi suurema kirjaga ja kõikidel lehekülgedel on värvilised pildid. Raamatu illustreeris Jana Kupits.

Raamatu tutvustus:
Koolieelikutele ja algklasside õpilastele sobiv lugemine. Raamatust saab teada, kuidas võiks tunda end alles ema kõhus kasvav beebi.

 

20. oktoobril ilmus meie kirjastuselt autori esimene luulekogumik “Lootuse lättel”, mille autor on Sven-Mervin Salu. Idee autor ja raamatu kujundaja on Aleksandra Tšoba. Raamat on A5 formaadis, pehmete kaantega ning selles on 42 lehekülge.

Raamatu tutvustus:
Sven-Mervin Salu loomingu peamised teemad on rännak, elutee, üksindus ja lootus. Need märksõnad iseloomustavad kõige paremini ka luuletaja introvertlikku iseloomu. Salu lihtsad, kuid sügavamõttelised riimid pilluvad juhanliivilikke fragmente. Vahel ta pingutab üle. Vahel jällegi laseb end sõnal kaasa kanda. Mõlema olukorra puhul on tunda, et sõna valdamine on talle omane.

Autor ei piirdu ainult luuletuste kirjutamisega, tema eripäraks võib lugeda ka ekspromt luulet, mida ta esitab kuulajatele individuaalselt, vaadates neile sügavalt silma. Salu on öelnud, et ta leiab inspiratsiooni kõiges ja kõigis, kuid teiste luulest hoiab ta eemale, sest see võib rikkuda tema autentsust ja teadmatust.

5. oktoobril ilmus meie kirjastuselt autori teine kogumik “Argipäev“, mille autor on Erika Rosimannus. Kaaned kujundas Sigrid Kink. Raamat on A5 formaadis, pehmete kaantega ja selles on 152 lehekülge.

Raamatu tutvustus:

– Luuletus on, luuletus, on luuletus … idee, siis pilt ja pilt peaks saama sõna.

– Pikas elueas ise kogetu, juhuslikult kõrvalt kuuldu või otseselt usaldatud peaaegu dokumentaalne ümberjutustus.

– Peaaegu päeviku eest ehk meilid Sõbrale.

 

5. okoobril ilmus meie kirjastuselt autori esimene luulekogu “Halo“, mille autor on Annika Lõhmus. Fotode autor Eve Käär ja kaaned kujundas Sigrid Kink. Raamat on A5 formaadis, pehmete kaantega ning selles on 72 lehekülge. Raamat on üleni värviline ja sisaldab suurepäraseid luule- ning looduspärle. Sobib ideaalselt ka kinkeraamatuks.

Raamatu tutvustus:

Luuletused, mis on siia kogusse välja valitud, on nagu üks aastaring inimese elus. Lisaks aastaaegade vaheldumisele on neis meeleolusid, mis ikka käivad inimeseks olemise juurde – neis on nukrust ja rõõmu, igatsust ja vaikseid mõtisklusi. Lisaks luuletustele võib siit leida kauneid loodusfotosid, mis kannavad luuletustega sarnast tunnetust ning on nagu romantiline jalutuskäik läbi imelise Eestimaa.

Luuletuste autor Annika Lõhmus on elukutselt laulja. Luuletusi hakkas ta kirjutama pärast üht ekstreemset kontserti kõrgmäestikus. Ise seostab ta oma ootamatult avaldunud annet naljatamisi hapnikupuudusega.

 22. septembril ilmus meie kirjastuselt autori teine muinasjuturaamat “Väike Villem“, mille teksti kirjutas Pille Matt. Pildid joonistas Tiina Matt. Raamat on A4 formaadis, kõvade kaantega ja selles on 64 lehekülge. Raamat on kirjutatud trükitähtedega ja sobib ettelugemiseks neile, kes ise veel ei loe ning lugemiseks neile, kes on oma lugejateed alles alustanud.

Raamatu tutvustus:
Väike Villem on roheliste lõngajuustega nukupoiss, kes elab koos oma väikese õe ja vanematega pisikeses külas keset rohelust. Nagu kõikidele poistele, meeldib ka Villemile ronida, luurata, seigelda ja avastada. Sellest kõigest see raamat räägibki. Lisaks veel Villemi sõpradest, vanavanematest, loomadest keda ta kohtab ja muust huvitavast.

10. septembril ilmus meie kirjastuselt autori esimene luulekogu koos CD-ga “Kahe südamega“, mille autor on Linda-Anette Suss. Raamat on mõõtudega 16×17 cm, pehmete kaantega ja selles on 76 lehekülge. Raamatu illustreeris Harriet Toompere.

Raamatu tutvustus:

Ma ei oska inimeseks olla
Ei oska mitte armuda
tulesädemesse
puude praksumisse
kire kuumusesse
lume pehmesse teravusse

Võibki juhtuda,
et tulesäde paiskab laiali lume
et kevadlinnud laulavad keset talveööd
et must jää katab kevadel maad
et süda jälle valel pool teed

Üks küsimus jääb
et kui truu on öine avastus
kui kestev on talveuni
ja kas pigem talveuni või eluunelm

Talveuni köidab meid pimedatel hommikutel
aga pimedal hommikul jääb märkamata must jää
ja siis möödub silmapilk
ja olengi siruli jääl. Kes mind küll püsti aitab?

4. septembril ilmus meie kirjastuselt autori järjekordne lasteluuletuste kogumik “Hea sõbra luuletused“, mille autor on Heli Viht. Raamat on A5 formaadis, pehmete kaantega ja selles on 74 lehekülge. Raamatu illustreerisid lapsed Kostivere ja Neeme koolist, Loo lasteaiast Pääsupesa ja Neeme Mudilast, Iru ja Jägala külast, Loo alevikust.

Raamatu tutvustus:
Lastele mõeldud luuleraamat, kus kohtab luuletusi sõprusest, loodusest ja kõigest muust, mis meid iga päev ümbritseb. Kõik illustratsioonid on tehtud Jõelähtme valla laste poolt.

 

28. juulil ilmus meie kirjastuselt autori esimene, tema elu nooruspõlve kokkuvõttev teos “Noore mehe saatus“, mille autor on Heinrich Post. Raamat on A5 formaadis, kõvade kaantega ja selles on 592 lehekülge. Kaaned kujundas Sigrid Kink, toimetas Heli Hallik.

Raamatust:
Juba ammu olen ma mõtelnud, et memuaare kirjutavad riigitegelased, teadlased ja kultuuritegelased, aga ma ei suuda meenutada ühtki päris tavalise sureliku meenutusi. Seepärast arvan, et võib-olla pakub järeltulevatele põlvedele huvi minu noorusaja elu. Alustasin kirjutamisega 1983. aastal ja tegelesin sellega pikalt. Olen tänulik, kui leian ka huvitatud lugejaid.

16. juunil ilmus meie kirjastuselt sarja “Pärnu kirjarahva antoloogia” kolmas raamat “Pärnu Kirjarahva Antoloogia 3”, mille autorid on Daivi Jõerand, Tauno Jürgenstein, Liisbeth Kirss, Aavo Kubja, Margus Linnakivi, Aili Mets, Siiri Metsamägi, Margus Oopkaup, Kadri Pulk, Erika Rosimannus, Liisa Lotta Tomp. Raamat on A5 formaadis, pehmete kaantega ja selles on 164 lehekülge. Kaaned kujundas Sigrid Kink, toimetasid S. M. Rattiste ja Heli Hallik.

Raamatu tutvustus:
“Pärnu kirjarahva antoloogia 3” võtab kõige ebatavalisemal moel kokku Pärnus tegutseva kirjarahva mõttelennud.
Siit leiab nii tuntust kui tundmatust, reaalsust ja sürrealismi, tõde ja fantaasiat ja seda kõike läbi 11 täiesti erineva isiksuse.
Sisaldades riimluulet, vabavärssi ja mitmeid novelle ning lühijutte, leiab lugeja endale siit õõvastavalt joovastavaid tekste …

7. juunil ilmus meie kirjastuselt kahe blogipidajast autori esimene ühiskogumik “Süda teeb kohati muret”, mille autorid on Konn ja Kaamos. Raamat on A5 formaadis, pehmete kaantega ja selles on 160 lehekülge. Kaaned kujundas Karbik, toimetas S. M. Rattiste.

Raamatu tutvustus:
Selle raamatu lehekülgedel voogab tavaliste inimeste natuke ebatavaline elu.
Kaks blogisaurust – Konn ja Kaamos – lasid voolama pikka aega tammi taha kogunenud loominguoja.
Heatahtlik ja siiras „ikkagi vana kooli mees” Armand
ja kriuksuga muinasjutte, legende ning taevaste lugude tõlgendusi,
sekka hingelt äraütlemist vajavaid luulelullasid.

Konn (lendavkonn.blogspot.com)
Kaamos (kevatulebikkagi.blogspot.com)

7. juunil ilmus meie kirjastuselt autori teine ilukirjanduslik teos “Ajatu rahutus”, mille autor on Anett Tuisk. Raamat on A5 formaadis, pehmete kaantega ja selles on 190 lehekülge. Kaaned kujundas Sigrid Kink, toimetas Heli Hallik.

Raamatu tutvustus:
Elina on 26-aastane raadiotoimetaja, kelle elu on üksluine ning painavalt igav. Naine otsustab välja vahetada vana töö- ning elukoha ja asub elama väikesesse Ludzasse. Ajas justkui seisma jäänud väikelinn on aga täis saladusi ja hirmu, millest kohalikud vaikivad. Õige pea tutvub Elina mitmete salapäraste inimestega, satub elama kummituslikku majja ning kohtub kummalise Tõnuga, kes talle hetkekski rahu ei anna.

19. mail ilmus meie kirjastuselt autori esimene teos “Kaks küünalt”, mille autor on Ülle Solovjova. Raamat on A5 formaadis, pehmete kaantega ja selles on 108 lehekülge. Kaaned kujundas Sigrid Kink, toimetas Heli Hallik.

Raamatu tutvustus:
Elu ongi ebaõiglane. Ja vähe on neid, kes sellega edukalt toime tulevad. Uskudes, et meile on antud päevi lõpmatus reas, raiskame neid mõttetult ja kurdame, et õnn jääb tulemata. Ootame oma suurt õnne, heites kõrvale väikese. Otsime seda õiget inimest, panemata tähele, kuidas temast mööda tatsame … Aga õnne ei jagatagi kuskil väljamüügil kilokaupa. See kas on olemas meie enda sees, või siis ei ole. Vanu asju minema visates võib ta olla lihtsalt kaotsi läinud. Ning terve maailmatäis inimesi käib ringi otsides, ostes, müües, vahetades … Viitsimata vaadata omaenda taskusse. Aga võti on alati just seal.

LÄBIMÜÜDUD

19. mail ilmus meie kirjastuselt autori esimene luulekogu “Eluring”, mille autor on Inga Antson. Raamat on A5 formaadis, pehmete kaantega ja selles on 96 lehekülge. Kaane kujunduse tegi Jana Kupits, toimetas Heli Hallik.

Raamatu tutvustus:
Elu sarnaneb ringiga. Sellel pole algust, ega lõppu. Iga elu on mõnes mõttes eelmise elu jätk. Iga uus elu algab eelmises elus suremisega. Uues elus kaotame eelmiste elude kohta mälu. Uue ühiskonna liikmena peame kõik läbima isikliku kasvamise kadalipu, taastama tee iseenda armastamise ja aktsepteerimiseni. Meil on tarvis mäletada ja seejärel kustutada oma ajalugu (eelmiste elude karmad, käesoleva elu kasvatajate, õpetajate, ühiskonna normide kisajate, vanemate, hooldajate ja teiste inimeste hinnangud, kriitika, arvamused jms. meie suhtes), fööniksina uuesti tõusta, iseennast ise luues. Saades tervikuks iseendas, on võimalik luua suurem toimiv suhetepesa: perekond. Usun ka, et enne oma päris härra õige kohtamist on vaja leida üles iseendas elav teine pool (olles naine, oma meespool), teda tundma ja väärtustama õppida. Kokkuvõttes oleks nutikas meeles pidada, et elu on siiski mäng, kus vahetame iga surma järel “kleite” ja rolle, mistõttu ei tasuks oma rolli liigselt kinni jääda, mängulusti unustada ning päikesekiire otsimisest loobuda.

27. aprillil ilmus meie kirjastuselt reisikirjelduste sarja “SÕITSIN …” viies raamat: “Šotimaa – Glasgow on parem kui Edinburgh”, mille autor on Tiina Tambaum. Raamat on A5 formaadis, kõvade kaantega ja selles on 122 lehekülge. Kaaned kujundas Sigrid Kink, toimetas Heli Hallik.

Raamatu tutvustus:
Kui on valida, kas veeta mõned päevad Edinburghis või Glasgow’s, siis kui paljud valivad viimase? Glasgow on sümpaatne, humoorikas, rikas, mitmekesine ja avatud linn, mille võludest arusaamine vajab väikest sissejuhatust.

Sellest raamatust loete linna ülikoolielust, aga ka näiteks sellest, kuidas spordimängude võõrustamisse on Glasgow’s kaasatud kõik, sh puudega inimesed, koerad ja kodutud. Saate teada, kuidas Glasgow’ politseinikud ja sümfoonikud on seotud Eestiga, kummad joovad rohkem, kas glasvegianid või meie, ja kuidas paistab Robert Burnsi õhtu eestlasest osavõtjale. Glasgow’ lipukiri on „People make Glasgow“. Tulemus on muhe!

17. aprillil ilmus meie kirjastuselt autori viies kriminaalromaan “Purunenud elud ENEKEN”, mille autor on Silja Vaher. Raamat on A5 formaadis, pehmete kaantega ja selles on 240 lehekülge. Kaane kujunduse tegi Jana Kupits, toimetas Heli Palmsaar.

Raamatu tutvustus:
Silja Vaheri viiendat raamatut “Purunenud elud. Eneken” on žanriliselt raske määratleda, selles on veidi kõike: olustikku, psühholoogiat, krimielemente ja üleloomulikke jõude.
Eneken on noor naine, kelle elu paarikümne aasta jooksul omamoodi proovile paneb. Uurija Sikupill, kellega Eneken kohtub kadunud tütre otsingutel, aitab naisel välja tulla mõnestki keerulisest ja ohtlikust olukorrast ning toob tegevustikku erinevate juurdlustega seotud asjaolud. Veidi müstikat kogu loole lisavad Enekeni autistist tütar Astrid ja vanas lastekoduhoones end ilmutav kummitustüdruk. Vaatamata kõigele juhtunule jääb raamatust läbi kumama positiivsus ja usk headuse võidusse.

4. aprillil ilmus meie kirjastuselt autori kuues luulekogu “Vana-Rääma uulitsal”, mille autor on Margit Peterson. Raamat on A5 formaadis, pehmete kaantega ja selles on 90 lehekülge. Kaane kujunduse tegi 12-aastane Roode-Marie Proover.

Autoripoolne tutvustus:
Armsad lugejad!

Te hoiate peos minu kuuendat luuleraamatut, mis on moodsalt öeldes puusalt tulistatud. 6. jaanuaril 2016. aastal kolisime perega elama Ülejõe linnaossa, mis on mulle lapsest saati kodune. See raamat sisaldab minu luulet alates elust Ülejõel, Vana-Rääma uulitsal, Vaeste Patuste alevi piiril. Luuletused on paigutatud kronoloogilisesse järjekorda.

 

20. märtsil ilmus meie kirjastuselt autori kolmas luulekogu “Pöörab ära”, mille autor on Alari Papa Janson. Raamat on A5 formaadis, pehmete kaantega ja selles on 90 lehekülge.

Autoripoolne tutvustus:
Vahetevahel pöörab tee ära sinna, kus asuvad su varjatud maailmad. Siis pole midagi muud teha, kui küsida endalt, kes sa oled, kus sa oled, mida sa näed ja mida sa tunned. Samuti seda, kas sa jääd ikka päris iseendaks, kui kõik pöörab ära. Või ongi kõik tehtud tegelikult meelega, mine sa tea. Aga seda otsustate juba teie, kallid lugejad!
Või ongi kõik tehtud meelega? Mine sa tea!

LÄBIMÜÜDUD

23. veebruaril ilmus meie kirjastuselt autori esimene luulekogu “Rohelised ehted”, mille autor on Riina Laanemets. Raamat on A5 formaadis, pehmete kaantega ja selles on 76 lehekülge.

Autoripoolne tutvustus:
Maailm meie ümber on üks väga väärtuslik kalliskivi. Me kõik oleme selle sees õrnad pärlid, mida aeg lihvib ja muudab. Kõik meie teod, mõtted, unistused, pettumused ja saavutused on läbipaistvad iseenda südamele ja päevavalgusele, mis sõltub päikesest. Päikesetõus on kui looming, mis tuleb südamest. Igal päeval on uus valgus. Oluline on seda muutust ja iseenda haprust tajuda. Meie ümber on teekaaslased, kes tunnetavad valgust teisiti ja on sageli veel õrnemad kalliskivid kui me ise. Nad säravad ja on meie jaoks olemas. Mul on hea meel selle üle, et läbi looduse ilu saan ma neid tänada ja tervitada. Samuti usun, et soe puudutus aitab leida  uusi säravaid pärleid. 
LÄBIMÜÜDUD

16. veebruaril ilmus meie kirjastuselt autori esimene luulekogu “Idakaare tuul”, mille autor on Iida Kaare-Tuul. Raamat on A5 formaadis, pehmete kaantega, värviliste illustratsioonidega ja selles on 32 lehekülge.

Autoripoolne tutvustus:
Need luuleread …
Naisena, poetessina võin kinnitada: nad olid kogu aeg kusagil olemas, minu sees, minuga kaasas. Üle 40 aasta. Nagu munarakud. Nad ainult ootasid õiget hetke, mil viljastuda ja ilmale tõugelda. Või nagu tihnikus peituv kiskja: sa aimad tema olemasolu. Tead, et ta saab su kätte. Igal juhul, möödapääsmatult. Ühel sumedal augustikuul laudas kitsi lüpstes see juhtuski. Nii päevast päeva, üks luuletus päevas, kuni olin täiesti tühjaks pigistatud. Uskuge, see ei olnud tore nagu Pegasuse turjal kappamine, pigem nagu sünnitusvaev. Mõned luuletused kirjeldavad just seda otsatut vaeva, hajameelsust ja eemalolekut reaalsusest. Debütandina suudan oma luules eristada kaht peamist stiili: kas kõrvetavalt iroonilised või põletavalt valusad. See on kogumik, millest ei puudu ka elu suursündmusteks sobivad triumfeerivad salmid: lapse sünd, pulma-aastapäev, võidujoovastus. Ent ka riimidesse valatud valu on ehe ja läbikogetud. Mõni luuletus on sedavõrd ränk, et avalikkusele ette kandeski suudan teinekord suurivaevu pisaraid tagasi hoida. Innuka fotograafiahuvilisena maalisin perearhiivi fotode põhjal kõik illustratsioonid, v.a sürreaalne “Sügise sügavsinine süit”, mille autoriks on Daisiki, meie pere keskmine tütar.

3. veebruaril ilmus meie kirjastuselt autori esimene lasteraamat “Toivo”, mille autor on Ülle Kuuse. Raamat on A5 formaadis, pehmete kaantega ja selles on 28 lehekülge.

Autoripoolne tutvustus:
Toivo on viieaastane poiss, kes elab väikeses alevikus. Talle meeldib olla maal vanaema ja vanaisa juures. Mõnikord sõidab ta ka suurde põnevasse linna tädile külla. Kõikjale kuhu Toivo satub, leiab ta end huvitavatest olukordadest. Seda nii üksi kui ka koos teiste lastega. Mõned tema lood on lõbusad, teised päris tõsised, aga kõik nad on õnneliku lõpuga.

LÄBIMÜÜDUD

 

20. jaanuaril ilmus meie kirjastuselt teos “Kuu, räägi minuga”, mille autor on Maria Lepmaa. Raamat on A5 formaadis, pehmete kaantega ja selles on 90 lehekülge.

Autoripoolne tutvustus:
Peategelasel Maarjal on palju küsimusi ja siseheitlusi, millele ta vastuseid otsib. Sügava mõttega sisu on kirja pandud arusaadavalt, mida on kerge lugeda. Lihtsad arutelud viivad mõistmiseni, mis on elus oluline. Raamatust võib leida mitmeid olulisi mõtteid, mille üle mõtiskleda.

Autor endast:
Kirjutamine on minu hobi. Võin ennast mitmeteks tundideks kirjutama unustada, kaotades täielikult ajataju. Mulle on lapsepõlvest eredalt meelde jäänud üks mälupilt. Olin umbes 6-7-aastane. Mul olid pastakas ja paber käes ning kuulutasin oma perekonnale, et tahan midagi kirjutada. Küsimuse peale, millest kirjutada sooviksin, vastasin: “Ükskõik, peaasi, et saaksin kirjutada.” Mu käed “sügelesid” kirjutamise järele. Ja teevad seda siiani!

LÄBIMÜÜDUD

20. detsembril ilmus meie kirjastuselt autori esimene luulekogu “Lustakad luuletused lastele”, mille autor on Kati Voksepp. Raamat on A5 formaadis, pehmete kaantega, värviliste piltidega ja selles on 36 lehekülge.

Autoripoolne tutvustus:

Lapsed, emmed-issid head,
selles raamatus on read,
mis teil tuju rōōmsaks teevad,
tuttavad on paljud teemad.
Siin on lusti, riimi, nalja
naerate veel nabad paljaks.
Ruttu korvi pange raamat,
nii ei teki mingit draamat.

17. jaanuaril ilmus meie kirjastuselt autori esimene luulekogu “100 tundevarjundit”, mille autor on Liina Vagula. Raamat on A5 formaadis, pehmete kaantega, selles on 108 lehekülge.

Autoripoolne tutvustus:
Kui ühel hetkel upud kellegi põhjatutesse silmadesse, muutub äkki hall argipäev imeliseks tunnete virrvarriks. Armud. Joovastud. Naudid. Rõõmustad. Igatsed. Unistad. Loodad. Oled õnnelik. Pettud. Kurvastad …
Kõik need armastuse erinevad palged on luuletustena oma koha leidnud käesolevas kogumikus.
Toogu kaante vahele kogutud armastusluuletused lugejale äratundmisrõõmu, inspiratsiooni, mõnusaid lugemiselamusi ja ehedaid emotsioone!

 

2016

20. detsembril ilmus meie kirjastuselt autori esimene luulekogu “Reaalne unistaja”, mille autor on Laura Pruul. Raamat on A5 formaadis, pehmete kaantega, selles on 36 lehekülge.

Autoripoolne tutvustus:
Autor on täiesti tavaline, samas andekas, 14-aastane Lääne-Virumaa tüdruk, kelle põhiliseks kireks on kirjutamine. Just kirjutamine annab talle väga palju positiivsust ja head energiat. Raamatust leiate pigem noortele mõeldud luuletusi, millesse autor on pannud oma mõtted ja tunded, pühendatud rõõmu ning kurbustki.

 

14. detsembril ilmus meie kirjastuselt autori esimene romaan “Kolmteist rändurit”, mille autor on Olev Muutra. Raamat on B5 formaadis, kõvade kaantega, selles on 168 lehekülge. Illustratsioonide autor on Mait Lauri.
Autoripoolne tutvustus:
Ühel hilisõhtul ristuvad kolmeteistkümne rännumehe teed salapärases trahteris nimega “13 Rändurit”. Järgneval kolmeteistkümnel ööl jutustab igaüks neist ühe õpetliku loo. Imelistest juhtumistest ja tarkuseteradest osasaamiseks on vaja vaid raamat avada ja sukelduda nende lugude imedemaale … Toredaid avastusi!

 

 

15. detsembril ilmus meie kirjastuselt tore lasteraamat “Petu“, mille autor on Margit Peterson. Raamat on A5 formaadis, kõvade kaantega ja selles on 40 lehekülge. Toimetas Anneli Sihvart, küljendas Vallo Hallik ja illustreeris Signe Lauk.

Autoripoolne tutvustus:
Minu esimene lasteraamat kõneleb maalaste elust 70.-tel, kuhu ei kuulunud arvutid ega elektroonilised mängud. See on raamat teie vanavanemate lapsepõlvest. Raamatule tuleb ka järg “PETU LÄHEB KOOLI”.

 

1. detsembril ilmus meie kirjastuselt väga huvitav virtuaalsete tutvuste maailma tutvustav raamat “Ikkagi inimesed – Hingeeluportaal”, mille autor on Helle Toomingas. Raamat on B5 formaadis, pehmete kaantega, selles on 286 lehekülge. Kaaned kujundas Sigrid Kink.

Autoripoolne tutvustus:
Virtuaalmaailm, erinevad inimesed selles, erinevate inimeste erinevad lood ja maskid, isiksuse lõhestumised, identiteedikriisid, katkised minad, emotsioonid, energiad, tutvumised, keskustelud, vestlused, vaidlused, arusaamised, tõlgendamised, meeldimised, haavumised, solvumised, naer, pisarad, enese kaotamised, leidmised, leppimised …
Ühes väikeses ajas ja ruumis.

1. detsembril ilmus meie kirjastuselt autori neljas kriminaalromaan “Süütute veri”, mille autor on Silja Vaher. Raamat on A5 formaadis, pehmete kaantega, selles on 96 lehekülge. Kaaned kujundas Jana Kupits.

Autoripoolne tutvustus:
Autori neljandas kriminaalromaanis elavad viis õde igaüks oma elu, kuni hakkavad ootamatult kaduma. Peagi leitakse ka esimene surnukeha … Päevavalgele hakkab kerkima 40 aasta vanune saladus, mis on ka sarimõrvari tegutsemise ajendiks.

LÄBIMÜÜDUD

 

 

1. detsembril ilmus meie kirjastuselt esimene esoteerika valdkonna raamat “Soovides head …”, mille autor on Kristina Ruder. Raamat on A5 formaadis, kõvade kaantega, selles on 144 lehekülge. Toimetas Jaak Känd ja kaaned kujundas Sigrid Kink.

Autoripoolne tutvustus:
Kas on olemas armastust päriselt … ja turvalisust … Kui jah …, siis kuidas see reaalsuses väljendub? Kas on olemas kirge ja vallatust? Kui jah …, kas me oskame neid kasutada, hoida ja nautida? Kas on olemas kiikse ja saladusi, mis meid eriliseks, kütkestavaks ja hoopis paremaks muudavad ning kellelegi haiget ei tee? Kas elu on ilus, võluv või … valus? Vastused saate raamatust “Soovides head …”

LÄBIMÜÜDUD

14. novembril ilmus meie kirjastuselt Libauudiste sarja esimene raamat: “Riigi Teataja Nr. 1“, mille autor on Rohke Debelakk. Raamat on mõõtudega 11×21 cm, pehmete kaantega ja selles on 52 lehekülge. Kaaned kujundas Sigrid Kink, toimetas Heli Hallik.

Autoripoolne tutvustus:
Lühike kroonika perioodist Eesti Vabariigis, mida tulevikus ajalooõpikuis hakatakse nimetama “peenhäälestamise ajastuks”. Riigi ja inimese areng Eesti aladel on jõudnud lõpule ja lakanud. Täiuslik Riik ja täiuslik Inimene on valmis.

 

 

19. oktoobril ilmus meie kirjastuselt ulmeromaan “Valge hundi kroonikad” alapealkirjaga “Ohutsooni hundid”, mille autor on Akuma V. Raamat on A5 formaadis, pehmete kaantega ja selles on 376 lehekülge. Kaaned kujundas Sigrid Kink ja toimetas Heli Hallik.

Autoripoolne tutvustus:
Tegu on sarja “Valge hundi kroonikad” esimese raamatuga. Lugu keskendub teismelise tüdruku teekonnale läbi teismeea kirjutiste, mis ühel hetkel hakkavad elama oma elu, tõmmates tütarlapse tema igapäevareaalsusest seiklustesse, mis leiavad aset erinevates dimensioonides ja paralleelreaalsustes. Seiklused on vürtsitatud võitluskunstide, maagia, loominimeste ja paljude huvitavate ning keeruliste tegelastega. Samuti on kaunilt kirjeldatud meeskonna areng ja koostöö, inimeste vahelised suhetesõlmed ning eneseotsingud.

07. oktoobril ilmus meie kirjastuselt neljas raamat reisikirjelduste sarjast “SÕITSIN …“. “Kohtumised Ungariga“, mille autor on Vaike Silmato. Raamat on A5 formaadis, kõvade kaantega ja selles on 64 lehekülge. Kaaned kujundas Sigrid Kink ning illustreerivate fotode autorid on Agu Kübarsepp ja Vallo Hallik.

Lühikokkuvõte:
Sarja neljanda raamatu autor on taas suurte kogemustega giid-reisisaatja Vaike Silmato, kes seekord viib lugejad endaga kaasa Ungarisse. Raamatus on rohkelt nii faktiteadmisi kui oma kogemuste kirjeldusi.

 

31. augustil ilmus luulekogu “Valgelind“, mille autor on Tiiu Lehiste. Raamat on A5 formaadis, pehmete kaantega ja selles on 72 lehekülge. Raamatus on värvilised, autori enda maalitud illustratsioonid. Toimetas Jaak Känd.

Autoripoolne tutvustus:
Pildi ja sõna väe sünergia annab aimu metsade tagusest maailmast.

 

 

 

12. augustil ilmus autori teine luulekogu “Vaikuse paisu taga“, mille autor on Tulihobu. Raamat on A5 formaadis, pehmete kaantega ja selles on 90 lehekülge. Toimetas Jaak Känd.

Poetess Margit Peterson kommentaaris:
Sellest luuleraamatust leiab erinevaid žanre ja kujundeid. Kui raamatu iseloom on valdavalt metafoorivaba ja sotsiaalse alatooniga, laskub sonetipärg muinasjuttu, ohvrimeelsesse muinasjuttu. Autori otsekõne on omamoodi paeluv ja emotsioonid ilutsemata ehedad. Raamat on pisut ka newtonlikult dünaamiline. Tulihobu oskab tabada hetki, neid usutavalt kirjeldada ning lugeja endaga kaasa viia, olgu siis tegu kas paganliku maailmaga või hingekosutuse, enda leidmisega.

LÄBIMÜÜDUD

12. augustil ilmus autori esimene luulekogu “Kutsumata vestlus“, mille autor on Anett Tuisk. Raamat on A6 formaadis, pehmete kaantega ja selles on 20 lehekülge. Toimetas Jaak Känd.

Autoripoolne tutvustus:
Väike luulekogu sündis hämaras toas, veel hämaramal ajal. Kõik kirjapandu on kirjutatud tuginedes ühele ainsale emotsioonile, mis oli ümberlükkamatu ning nüüdseks kordumatu. Kes oleks arvanud, et mitteluuletaja võib ühel päeval natuke luuletaja olla.

 

14. juulil ilmus Silja Vaheri kolmas kriminaalromaan, “Selgelt nägija“. Raamat on A5 formaadis, kõvade kaantega ja selles on 280 lehekülge. Toimetas S. M. Rattiste.
Autoripoolne tutvustus:
Järg autori esikteosele “Patune”, kus jätkuvad Reelika ja Peebu põnevad seiklused ja ilmub uusi põnevaid tegelasi. Pole ühtegi häda, mille vastu ei aitaks pehmed kõrvad, soojad silmad, märg nina ja sõbralik saba! Selgeltnägemine. Must Hunt, kellel on oma osa lapseröövis. Lõgismadu pererahva õuemurul. Hobune läheb omapäi kilomeetrite taha sõpra otsima. Armunud naise kättemaks. Mõrv klassikokkutulekul. Ahistajate küüsi sattunud röövitud lapsed salapärases kloostris ning nende pääsemine …

14. juulil ilmus raamat “Mustrimuutjad“, mille autor on Kati Saara Vatmann. Raamat on A5 formaadis, pehmete kaantega ja selles on 236 lehekülge.
Autoripoolne tutvustus:
See lugu jutustab Sinust.

Oled teatris istudes korduvalt tundnud, et tahad püsti tõusta ja sõna sekka öelda. Nüüd võid seda teha. Sina ise oledki see, kes elab Eestimaa viimses metsatukas keset getosid. Oled nii metsavaht kui nunn, nii šamaan kui moslemitar, nii poliitik ja ärimees kui nõiatar. SINA!
Seda teksti lugedes avastad, et Sa ei aimanudki, kui üks ja ühenduses me oleme. Nii heas kui halvas. Paljusid enesestmõistetavaid mustreid kogedes ja harrastades pole Sa adunud, et need on vägivaldsed.
Teadvustamine on esimene samm mustrite muutmisele. Nii mõtte, sõna kui teoga tehtud valu on heastatav. Tõuse ja loe – ja mõista, et Sa ei pea enam vana valu ei põhjustama ega põdema. Möödas. Koos kõigi ja kõigega, kes on läbinud sama teekonna.
MUSTRID, MUSTRID, MUUTUGE!

27. mail ilmus autori esikteos, “Toto tuleb ka“, mille autor on Kristiina K. Raamat on A5 formaadis, kõvade kaantega ja selles on 32 lehekülge. Toimetas Heli Hallik.
Raamatust:
Tere, mina olen Toto, ning ma kutsun Sind osa saama oma elust. Väikese koeralapse, minu, peas tunduvad mõnikord probleemid võimatult suured, kuid koos sõprade abiga olen ikka kõigest jagu saanud!
Mul on Sulle palju õpetada ja ma luban, et peale selle raamatu läbilugemist on ka sinul kergem oma lemmiklooma paremini mõista. Vahest leiad Sinagi ennast mõtisklemas, kuidas tema seda maailma näha võiks?

 

25. aprillil ilmus autori esikteos, “Liigaasta“, mille autor on Indrek Hinrikus. Raamat on B6 formaadis, pehmete kaantega ja selles on 72 lehekülge. Toimetas Jaak Känd.
Autoripoolne tutvustus:
Autori esikkogu. Meeleolult valdavalt helge ja elujaatav. Kohati esineb eneseirooniat ja lootusetust. Kirjutatakse argistest asjadest nagu surm, armastus, vein.

 

 

25. aprillil ilmus triloogia kolmas ehk viimane osa “Täisring III”, mille autor on Kati Saara Vatmann. Raamat on A5 formaadis, pehmete kaantega ja selles on 304 lehekülge.
Toimetaja kirjutas:
Täisring III peidab oma kaante vahel kahe esimese Täisringi (näidendi ja romaani) saamis- ja loomislugu, sama näidendi suvetuuri kirjeldust ning paraja portsu elutarkusi.

 

 

1. aprllil ilmus meie kirjastuselt autori teine luulekogu “Minu armastusest jätkub meile mõlemale“, mille autor on Aleksandra A. T. Raamat on mõõtudega 110×210 mm, pehmete kaantega ja selles on 60 lehekülge.

Autoripoolne tutvustus:
see on hirmus

kui kurbus kangutab end sinu sisse
mässib end su ümber
ja sul on nii valus
et sa hakkad kirjutama luuletust
nagu kõik teised
kurbusest läbi vettinud luuletajad
see on hirmus
kui sa karjud läbi ridade appi
ja teised arvavad
et sa lihtsalt luuletad

LÄBIMÜÜDUD

11. märtsil ilmus meie kirjastuselt romaan “Täisring II“, mille autor on Kati Saara Vatmann. Raamat on A5 formaadis, pehmete kaantega ja selles on 144 lehekülge.

Tutvustus toimetajalt:
Täisring – Indiaanlane mõisavalitsejaks. Esimesena ilmus näidend. Seekord romaaniversioon neile, kes näidendeid lugeda ei taha. Eluline. Kaasaegne. Naer läbi pisarate. Süda ju valutab, kuid elu imelisus ei lase kurbusel võimust võtta. Huumoriprisma on parim vaatenurk murekohtadele. Head lugemist!

 

 

18. veebruaril ilmus meie kirjastuselt esimene näidend “Täisring I“, mille autor on Kati Saara Vatmann. Raamat on A5 formaadis, pehmete kaantega ja selles on 128 lehekülge. Samal päeval oli raamatu põhjal tehtud etenduse esietendus Pärnus, Victoria hotelli restoranis.

Raamatust:
“Alguses oli tühjus. Siis tuli Sargvere mõisa ettepanek kirjutada näidend mõisa 250. sünnipäevaks. Kirjanikuna meenus mõisarahvale Saara sellepärast, et üks sealseid emandaid töötas enne hobuvarustuse poes. Kuna üks Saara trakeen oli Kirna araablase poolt paksuks pistetud, tuli pikem sadulavöö osta. Ja sedasi hobu-Kati ka kirjanikuna aktualiseerus.”

Nii kirjeldab autor näidendi kirjutamise algtõuget. Näidend ise ongi nende kaante vahele saanud. Head lugemist!

13. jaanuaril ilmus meie kirjastuselt proosakogumik “Hingab armastust“, mille autor on Riina Einasto. Raamat on A5 formaadis, kõvade kaantega ja selles on 72 lehekülge.

Kirjanik ja poetess Margit Peterson kirjutab:
Riina raamat “Hingab armastust” on valdavalt erootiline. Kes oskab ridade vahelt lugeda, see tabab. Pisut tagasihoidlikkust, hulluvalt palju kirge ja salapära teevad selle raamatu eriliseks. Iga haiku on nii täpselt teemasse, proloog loole.

 

 

 

2015

30. detsembril ilmus meie kirjastuselt romaan “Võidetud tüdruk“, mille autor on Karina-Louisa Puht. Raamat on A5 formaadis, pehmete kaantega ja selles on 164 lehekülge. Kaaned kujundas Sigrid Kink.

Lühikokkuvõte toimetajalt:
Nende kaante vahele on köidetud noore autori esmateos, mis haarab kaasa oma lennuka tegevusega ja ei lasegi enne lugejat oma haardest vabaks, kui raamat saab lõpuni loetud. Kiired autod, rohkelt adrenaliini, suhtedraama ning armastus esimesest silmapilgust – kõik see on siin olemas.

LÄBIMÜÜDUD

21. detsembril ilmus meie kirjastuselt kolmas raamat reisikirjelduste sarjas “SÕITSIN …“. “Poola-Saksamaa“, mille autor on Vaike Silmato. Raamat on A5 formaadis, kõvade kaantega ja selles on 104 lehekülge. Kaaned kujundas Sigrid Kink ning illustratsioonid tegi Raido Rentnik.

Lühikokkuvõte:
Sarja kolmanda raamatu autor on taas suurte kogemustega giid-reisisaatja Vaike Silmato, kes seekord viib lugejad endaga kaasa Poolasse ja Saksamaale. Raamatus on rohkelt nii faktiteadmisi kui oma kogemuste kirjeldusi.

 

10. detsembril ilmus meie kirjastuselt luulekogu “Ööde tütar“, mis on autori neljas luulekogu. Raamat on A6 formaadis, kõvade kaantega ning selles on 160 lehekülge.

Poetess Anneli Lamp kirjutab:
Margiti luule äiutab sind koduses talutares, kannab võõrastele maadele, viib muinasjuttu. Heidetud sõna või kujund tabab alati täpselt. Otse hinge. See võib tulla väga kaugetest algaegadest ja kanda endas Täiuslikku Tarkust või Ülemlaulu või Loomise Lugu või veel midagi, mida tunned, kuid millel pole nime.

 

10. detsembril ilmus luulekogu “Iga päev, iga aasta“, mis on autori esimene teos. Raamat on A5 formaadis, kõvade kaantega ning selles on 136 lehekülge.

Sisu tutvustus:
Jaak Känd on kutsumuselt õpetaja, askeldaja ja jutumees – õpetab matemaatikat ja bridþi, koostab ja viib läbi õpilaste mälumänge, jutustab lugusid ja muinasjutte, koostab ristsõnu, korraldab ja esineb kirjandusüritustel, tõlgib vene keelest David Samoilovit ja luuletab ka ise. Luuletanud on Jaak lapsepõlvest saati, aga innukamalt viimased kolm aastat, alates 2012. a. kevadest, kui võitis Poetry Slam’i Eestis. Kogusse valitud luuletused on peamiselt aastatest 2012-2015. Jaagu luuletusi leiab ka kogumikust “Sõnaga näkku 2” (2014).

25. novembril ilmus raamat kirjades “Tervitades Iris“, mis on autori esimene teos. Raamat on A5 formaadis, pehmete kaantega ning selles on 546 lehekülge.

Sisu tutvustus:
Raamat koosneb Irise kirjadest tema kahele sõbrannale. Lugeja saab kaasa elada nii tema kui ka ta sõprade-tuttavate elule ning Irise silmade ja arusaamade järgi ka ülevaate ühiskondlikest sündmustest läbi mõne aastakümne. Loos on tõsist ja traagilistki, kuid kuna Irisel on võime ka kõige üllatavamates olukordades koomikat näha, mõjuvad Irise kirjad lugejale nii nagu Irisele endalegi – teevad tuju heaks ja ajavad naerma. Lugu on küll tõsielu sugemetega, kuid kõik kokkulangevused reaalsete inimestega on puhtjuhuslikud.

 

13. novembril ilmus meie kirjastuselt romaan “Kurjuse kannul“, mis on autori teine teos. Raamat on A5 formaadis, pehmete kaantega ja selles on 122 lehekülge.

Sisu tutvustus:
Ühes väikeses Pärnu pansionaadis hakkavad toimuma mõrvad. Miks ja milleks? Pole ju enam palju nendel vanakestel eluaastaid jäänud. Milleks siis nende eluküünal varem kustutada? Kelle sees on nii palju kurjust? Üks inimene on aga saanud taevase teadaande, et tema on see, kes on tulnud siia, Maa peale, missioonile. Vanade pattude lunastamiseks on ainus võimalus surm. Nii arvab ja tegutseb inimene, kes on endale nimeks võtnud Päästja. Samas peidab see maja endas veel avastamata saladusi, mida nüüd uurijad, Maarika ja Seth, püüavad päevavalgele tuua. Kurjus ja ahnus ei ole ilmast kusagile kadunud ja nii lähevadki meie uurijad kurjuse kannul, kuni saavad kätte kurjamid, kellele pole püha isegi mitte inimelu. Raamatu autorile, kirjaniku nimega Silja Vaher, on see alles teine raamat. Esimene oli “Patune,” millele on oodata, lugejate soovil, ka peatselt järge. Autor on alles avastamas erinevaid vorme, seepärast proovib ta kätt erinevates stiilides kirjutamisega.

12. novembril ilmus meie kirjastuselt esimene kinkeraamat “Äratundmine“. Raamat on mõõtudega 16×17 cm, kõvade kaantega ning selles on 110 lehekülge.

Sisu tutvustus:
Autori esimene luulekogu “Äratundmine” sisaldab 80 luuletust, millest enamik on kirjutatud aastatel 2013-2014. Raamatut ilmestavad 27 autori enda poolt pildistatud fotot kaunist Eestimaa loodusest.

 

 

12. novembril ilmus meie kirjastuselt luulekogu “Südamehääl“. Raamat on mõõtudega 13×24 cm, kõvade kaantega ning selles on 104 lehekülge.

Sisu tutvustus:
Luulekogumik “Südamehääl” on Eelika Laane teine kogu, milles luuletaja, suunates pilgu endasse, kõneldes oma sisemise lapsega, väljendab armastust ja austust looduse vastu. Varem on samalt autorilt ilmunud luuleraamat “Aegade kutse”.

 

 

9. novembril ilmus meie kirjastuselt huumorikogumik “Kontakt võimaldab, et osapooli on mõnikord 3“. Raamat on A5 formaadis, pehmete kaantega ning selles on 74 lehekülge.

Sisu tutvustus:
“Kontakt võimaldab, et osapooli on mõnikord 3” koondab oma kaante vahele telefoniküsitluste käigus saadud ootamatuid vastuseid täiesti tõsiselt esitatud küsimustele. Kas üllatava vastuse tingis vastaja hajaliolek või telefoniliinide hetkeline lühis, seda ei tea, kuid tulemuse üle on hea naerda ning ehk on põhjust hetkeks mõtiskleda ka selle üle, kuidas me üldse igapäevaelus suhtleme.

 

28. oktoobril ilmus meie kirjastuselt teine raamat reisikirjelduste sarjast “SÕITSIN …“. “Bulgaaria – Sunny Beach“, mille autor on Fil. Raamat on A5 formaadis, kõvade kaantega ja selles on 104 lehekülge.

Sisu tutvustus:
Nende kaante vahele on köidetud mina-tegelase jutustus pere nädalasest puhkusereisist Musta mere rannikule Bulgaarias. Lugeja saab osa pea kõigest, mis selle reisi jooksul juhtus, alates kodust lahkumisest, aset leidnud seiklustest ja lõpetades kirjeldustega kus, kuidas ja mida tehti-nähti-söödi. Siin on humoorikat lugemist kõigile pereinimestele ja reisihimulistele.

 

23. oktoobril ilmus meie kirjastuselt järjekordne luulekogu “Iseendale“, mille autor on Margus Oopkaup. Raamat on A5 formaadis, pehmete kaantega ja selles on 122 lehekülge.
Sisu tutvustus:
Margus Oopkaup on vabakutseline näitleja ja lavastaja. Selles luuleraamatus on luuletusi aastatest 1980 – 2015. Luuletused on ELUST – sünnist, surmast, armastusest, olemisest. Varem on temalt ilmunud luuleraamat “Mõtle endasse” koos Raivo Kuusega, jõulunäidendite raamat “Jõuluvana kodu jõulud” ja luuleplaat “Iseendale”. Ilmumas on veel lühinäidendite raamat “Heldur ja Naised”.

27. juulil ilmus meie kirjastuselt järjekordne luulekogumik: “Aegade kutse“, mille autor on Eelika Laane. Raamat on A5 formaadis, pehmete kaantega ja selles on 82 lehekülge.

Sisu tutvustus:
Raamatust “Aegade kutse” võib lugeda autori 2014. aasta luulet, mis on muinasjutuliselt lendlev ning kuldsetest fantaasiatest õhuliselt kerge ja läbikumav.

 

 

11. juunil ilmus meie kirjastuselt väike juturaamat “Kirg“, mille autor on Belami. Raamat on A6 formaadis, pehmete kaantega ja selles on 32 lehekülge.

Sisu tutvustus:
Noore autori teine proosateos, mis kohati kaldub tugevalt fantaasiamaailma.

 

 

 

20. mail ilmus meie kirjastuselt luulekogu “Sa oled mu peegel/piibel“, mille autor on Maarika Siim. Raamat on A5 formaadis, kõvade kaantega, kaanel on peegel, sees punane järjehoidja ja selles on 208 lehekülge.

Sisu tutvustus:
Kui Sa selle raamatukese kaanepildile vaatad, tunned ennast ära! Ja ma ei valeta! Kui Sa sellesse raamatusse sisse vaatad, võid tunda imestust, ahastust, armastust, häbi, häbitust ja aimata, kust king pigistab – Sul enesel. Või tunned korraga palki silmas – aga tänaseni polnud see tuntav … Sa võid hakata võitlema kuumahoogudega naha vahel, mis tähendab, et Sind ei jäta külmaks vabalt langenud sõnade sidumine paberile ja luuleraamatuks.

LÄBIMÜÜDUD

20. mail ilmus meie kirjastuselt luulekogu “See roosike“, mille autor on Heli Peets. Raamat on A4 formaadis, pehmete kaantega ja seal on 112 lehekülge.

Sisu tutvustus:
Me oleme loodud siia maailma, et armastada ja ennast tundma õppida. 8 aastat on kirjanik püüdnud sõnastada läbi tunnete luulevormis vastust küsimusele: Mis on armastus ja Kes on tema? Ta on õppinud ja arenenud. See on tema päevik, milles on lootused/unistused, iha/viha ja ka segadust ning meelehärmi. Iga rida annab märku, et lootus püsib ja soov uskuda enesesse on teekonna aluseks. Samas, millelegi erilisele kukkudes, ja siis püsti tõustes, ei tohi kaotada usku.

 

12. mail ilmus meie kirjastuselt luule- ja laulukogumik “Sõnaviisi“, mille autor on A. Papa Janson. Raamat on A5 formaadis, pehmete kaantega ja selles on 104 lehekülge.

Sisu tutvustus:
Paar aastat tagasi ilmus mu esimene luulekogu „Valitud Tõed” ja juhtus nii, et laulsin esitlusel ka mõned enda kirjutatud lood. Selle peale küsiti, kas su laulude sõnad on ka selles kogumikus? Kahjutundega pidin nentima, et ainult paaril luuletusel oli ka viis. Et viga parandada ja ühtlasi headele sõpradele vastu tulla, panin ma varem kirjutatud lugude sõnad kokku, lisasin veel avaldamata luule ning nii see kogumik, „Sõnaviisi”, ühel momendil koos oligi.

LÄBIMÜÜDUD

29. aprillil ilmus järjekordne ilukirjanduslik teos “Patune“, mille autor on Silja Vaher. Raamat on A5 formaadis, pehmete kaantega ja selles on 154 lehekülge.

Sisu tutvustus:
See on lugu ühest lihtsast naisest, tema nooruse unistustest ja lootustest, mis purunesid eluraskuste all. Siin leiavad kajastust joodikutest elukaaslased, enese murede alkoholi uputamine ja laste minek lastekodusse, mille tagajärjel algas reis allakäiguredelist alla.
Aastakümnete möödudes leidis naine taas elumõtte. Sellele aitas kaasa tema uus ja usaldav kaaslane …

LÄBIMÜÜDUD

 

20. aprillil ilmus meie kirjastuselt järjekordne luulekogu “Ülestähenduslikke täheülendusi“, mille autor on Raivo Varik. Raamat on A4 formaadis, kõvade kaantega ja selles on 128 lehekülge.

Sisu tutvustus:
Luulekogu “Ülestähenduslikke täheülendusi” on enamikus riimvärsiline kokkuvõte sündmustest, mis on luulestunud autori peas viimase 15 aasta jooksul. Luulekogus on tõestisündinud unenäolisi elamusi, on rütmilist regi-poppi, värsistunud loodusvaatlusi, salmidesse köidetud lähikontakte teiste loodusasukatega, hormoonidest küllastunud võite ja kaotusi, on elamusi, mille nimel tasub elada. Raamatu on illustreerinud viis suurepärast eesti soost kunstnikku.

13. veebruaril ilmus erinevate tõestisündinud lugude põhjal kokku pandud ilukirjanduslik teos “Väljapressimine“, mille autor on Fil. Teos on A5 formaadis, pehmete kaantega ja selles on 40 lehekülge.

RAUNO MÄRKS kirjutab raamatu tagakaanel:
See on haaravas vormis kirjapandud lugu, kus head kavatsused ristuvad kurjade plaanidega. Ajastutruu olustiku kirjeldus ühe väikekirjastuse ellujäämisest – võitlusest oma au, raha ja usaldusväärsuse eest petturite ja ühetehingu kelmidega. Õpetlik lugu väikeäriga alustajale.

 

31. jaanuaril ilmus reisikirjelduste sarja “SÕITSIN …” esimene raamat “Venemaa“, autor on Vaike Silmato. Raamat on A5 formaadis, kõvade kaantega ja selles on 144 lehekülge.

Sisu tutvustus:
Uue sarja esimene raamat on kirja pandud kauaaegse giidi Vaike Silmato poolt tema reisimeenutuste põhjal Venemaa erinevatesse sihtpunktidesse. Samuti on kirja pandud rohkelt nende paikadega seotud fakte, mis võivad huvi pakkuda kõigile, kel samas suunas minek ees ootamas, või äratundmisrõõmu neile, kes neis paigus ise käinud. Selles raamatus leiavad kajastamist järgmised kohad: KALININGRAD, LENINGRAD, KARJALA, MOSKVA, NOVGOROD, PETSERI, IRBOSKA, PIHKVA, MIHHAILOVSKOJE ja TUULA.

22. jaanuaril ilmus järjekordne elulugu “Jassi lugu“, mille autor on Jaak Reimann. Raamat on A5 formaadis, pehmete kaantega ja selles on 190 lehekülge.

Sisu tutvustus:
Raamat sisaldab jutustust Eesti Wabariigi lõpus sündinud poisi kirevast eluloost kuni tema 25-aastaseks saamiseni. Raamatus on kirjutatud erinevatest oludest ja faktidest, millest rääkimine oleks kunagi põhjustanud “tuusiku” saamise Siberisse, nüüd on aga võimalus seda kõike avalikustada.

 

 

21. jaanuaril ilmus imeilus luulekogumik “Minu südame kastepiisad“, mille autor on Merli Tõnts. Teos on ruudukujuline (21×21 cm), kõvade kaantega, selles on 72 lehekülge.

Sisu tutvustus:
Selle luulekogu ilmumine on ühe minu kauaaegse unistuse täitumine. Kirjutamist ja sõnadega mängimist olen armastanud lapsepõlvest saadik. Selle luulekoguga loodan pakkuda lugejale nii emotsioone kui ka mõtisklusi …

2014

12. detsembril ilmus Kati Saara Vatmanni triloogia teine raamat “Anita ja Ufo“. Raamatu illustratsioonid tegi Kea Seene.

Sisu tutvustus:
Kui sinu kõige kallim viskab su ära, tahad teada, miks. Kindlaim moodus sellest aimu saada on läbi südame tema mõtteilma sisenemine ning iseenda nägemine läbi tema silmade. See on valus ja kohutav – ent nüüd vähemasti tead, miks ta su ära viskas. Ja selle raamatu loost, saab kergem – ka paljudel teistel, kes on kogenud sama. Ära visatud ema ja tiibu sirutava tütre lugu teebki kõigepealt haiget – ja seejärel saab kõigil kergem. Elame edasi.

 

3. detsembril ilmus meie kirjastuselt järjekordne muinasjutt lastele “Jänes Juki & Tuule Maru Mure“, mille autor on Tarvo Metspalu. Raamatus on ka vahvad autori poolt joonistatud illustratsioonid.

Sisu tutvustus:
Ühel päikeselisel sügishommikul hakkab Õismetsas õhk enneolematul moel värelema. Tagasihoidliku, ent ääretult nutika Jänes Juki elu pöördub sedamaid peapeale. Tema abi vajatakse mujal kui tema harjumuspärases metsatukas. Pikk-kõrv peab välja selgitama, kes on süüdi viimasel ajal aset leidnud loodusõnnetustes ning kuhu on kadunud üks kuninglikest õhutaltsutajatest …

LÄBIMÜÜDUD

 

27. novembril ilmus meie kirjastuselt esimene haikukogumik “Ring“, mille autor on Riina Einasto. Raamatus ei ole ühtegi valget lehekülge, kõikide luuletuste taustal ilutseb mõni Indrek Tobre või Maret Einasto foto. Raamatus 64 lehekülge, kaane kujunduse tegi Sigrid Kink.

Sisu tutvustus:
Maagiline suuresti haikudest koosnev debüütluulekogu, inspireeritud looduse, loomuse ja loovuse seosteist. Illustratsioonideks on valguse ja varju mängud.

 

 

26. novembril ilmus meie kirjastuselt mitme autori ühiskogumik “Pärnu kirjarahva antoloogia 2“, milles on 15 Pärnu autori (Anli Eha, Fil, Terje Heinmets, Alari Papa Janson, Andra Jõgis, (:)Kivisildnik, Ants Klots, Evelin Laanesaar, Tiiu Lehiste, Luule Luuse, Raul Majas, Margit Peterson, Mikk Pärnits, Kristi Roots, Laura Roots) looming. Raamatus 190 lehekülge.

Sisu tutvustus:
“Pärnu kirjarahva antoloogia 2” võtab kõige ebatavalisemal moel kokku Pärnus tegutseva kirjarahva mõttelennud. Siit leiab nii tuntust, kui tundmatust, reaalsust ja sürrealismi, tõde ja fantaasiat ning seda kõike läbi 15 täiesti erineva isiksuse. Sisaldades nii vabavärssi kui riimluulet, nii novelle kui näidendit, leiab lugeja endale siit õõvastavalt joovastavaid tekste …

3. oktoobril ilmus meie kirjastuse kolmas eluloo raamat, Erika Rosimannuse mälukilde ja tegemisi kokku võttev A5 formaadis raamat “Ühe mälu pank“. Raamatus 244 lehekülge, kaane kujunduse tegi Sigrid Kink.

Autori kommentaar:
See raamat on intrigeeriv! Seda eelkõige oma mitmekesisuse poolest. See on ühtlasi nii mälestuste, eluloo-, luule, artiklite kui ka kirjavahetuse raamat. Lisaks leidub siin veel autori mõtisklusi ja targutusi läbi aja ja elu. Autori enda jaoks on tegu “kompotiga”, mis võtab kokku ja ühtlasi ka lahkab autori senist elu ja kõike, mis talle ühiskonnas korda läheb. Raamatust võib leida ka mitmeid tuttavaid nimesid.

24. septembril ilmus meie kirjastuselt Pärnu noorkirjaniku Delia Randmäe sisukas ja lapsesõbralik raamat “Maailma päästmise muinasjutt“. Raamatus on 80 lehekülge, toimetas Heli Hallik. Raamatu formaat on B5.

Toimetaja kommentaar:
Nende kaante vahel on peidus armas muinasjutt, mis sobib lugemiseks nii üksi, kahekesi kui ka suurema seltskonnaga. Olenemata lugeja või kuulaja vanusest, peaks igaühele jätkuma parasjagu põnevust, aga ka avastamis- ja äratundmisrõõmu. See lugu jääb tahes-tahtmata pikemaks ajaks meelde, nagu on jäänud Karupoeg Puhh, Viplala, Naksitrallid jt. lood maailma päästmisest ning selle paremaks muutmisest.

5. septembril ilmus meie kirjastuselt esimene A4 formaadis värviline ja üliarmas lasteraamat “Nukupiiga Saara Kai“. Raamatus on 64 lehekülge. Raamatus olev tekst on kirjutatud TRÜKITÄHTDEGA!

Autori kommentaar:
Saara Kai on väike kaltsunukk, kes elab maal. Lihtsad lood jutustavad väikese tüdruku elust ning sõpradest. Mida soovib nukk sireli õnneõielt, millised on tema mured ja kuidas leiab ta uusi sõpru. Raamat „Nukupiiga Saara Kai“ on mõeldud väikestele tüdrukutele, inspireeritud on ta laste mängudest ja tegemistest. Põnevust lisavad pildid nukkudest.

 

4. septembril ilmus luulekogu “Valgus ja varjud“. Raamat on A5 formaadis ja selles on 90 lehekülge. Tegemist on pehmekaanelise teosega, mille küljendas Vallo Hallik.

Autori kommentaar:
Aastatega on sahtli põhja kogunenud emotsioone ja tundeid seinast-seina. Tekkis mõte need ka raamatu kujul talletada. Mõeldud, tehtud! Kogumik ise kujutab luulesse põimitud väikest ekskurssi läbi erinevate eluetappide. Kuna olen ööinimene ning kuu on mu parim sõber ja lohutaja, siis retk toimub läbi kuufaaside. Tulihobu laseb vaikset traavi kevadest sügisesse …

 

1. septembril ilmus meie kirjastuselt luulekogu “Vaime sisse astunud“. Raamat on A5 formaadis ja selles on 86 lehekülge. Tegu on pehmekaanelise teosega, mille küljendas Vallo Hallik.

Autori kommentaar:
Piiride hägustumine maise ja ebamaise vahel; hetked, mil fantaasia seguneb reaalsusega. Just sellistest pilkudest on sündinud selles raamatus kirjas olevad lood. Oma ebamaiste tegelaste ning keerdkäikudega lood, mida kannab luulele omane tunnetest sündinud sõnade vägi.

 

19. augustil ilmus Kati Saara Vatmanni kirjutatud ilukirjanduslik teos: “Tuusik teisele kaldale“. Tegu on pehmekaanelise raamatuga, mille toimetas Heli Hallik, küljendas Vallo Hallik, illustatsioonid ja kaaned joonistas Raido Rentnik. Raamatus on 346 lehekülge, formaat A5.

Sisu tutvustus:
Raamatusse koondatud jutustused lahkavad inimsuhteid erinevatest vaatenurkadest. Lugusid ühendab enamasti sama aeg ning see, et naised, kellest räägitakse, on omavahel tuttavad, kuigi paigutuvad geograafiliselt erinevatesse paikadesse. Ja nagu naiste puhul ikka, on rohkesti juttu meestest.

 

19. augustil ilmus meie kirjastuse esimene eesti- ja võrukeelne raamat – “Elu on ilus – Elu om illus“. Raamat on A5 formaadis ja selles on 112 lehekülge.

Sisu tutvustus:
See raamat on kahe esikaanega, raamatu ühest otsast lugedes leiab lugusid autori elust-olust, maaelust ning lugusid, mida autor on kogenud-näinud. Lisaks ka luuletusi. Luuletused on kõik nii-öelda vanakooli stiilis, kus on riim ja salm ja hea-armas mõte ning mis on lihtinimesele arusaadavad. Teisest otsast alustades leiab aga samu tekste võru keeles, luuletused on siiski erinevad, mitte mõlemas keeles samad. Keskel saavad 2 raamatut kokku.

 

21. juulil ilmus järjekordne lühijutt – “Kuupaiste monoloog“, mis on pehmekaaneline raamat. Autor on Belami, lehekülgi 28, formaat A6.

Sisu tutvustus:
Tegemist on noore autori esmase proosateosega, mis viib meid ajas edasi, tuleviku-Eestisse. Kohati unenäoline tegevus on üles ehitatud intriigile, mis viimastel lehtedel lahenduseni jõuab. Kas seda negatiivseks või positiivseks pidada, otsustagu iga lugeja ise.

LÄBIMÜÜDUD

 

 

26. mail ilmus meie esimene kõvakaaneline romaan – “Segavereline“.

Sisu tutvustus:
Autori debüütromaan “Segavereline” kõneleb elust Eestis ning selle valupooltest. Meie ühiskond soosib abielude lõhenemist, millele lisab hoogu majanduslikest põhjustest tingitud tööle asumine teisele poole piiri. See omakorda tähendab perest eemal viibimist. Pereisa tööst tingitud pikaajaliste kodumaalt eemal olemiste tagajärjel on perepoeg Pent pidanud enda õlule võtma perepea mitmed kohustused. Seetõttu on varaküps Pent avatum ja täiskasvanulikum perepoeg, kelle päritolus paljud kahtlevad. Kindlasti tekib paljudel lugejatel seoseid iseenda eluga.

Märtsi keskel ilmus sotsiaal- ja punkluule kogumik “Sõnaga näkku 2“. Raamatu maht on 234 lk. Sisu tutvustus: 2013. aasta sügisel välja kuulutatud luulekonkursile saatis oma sotsiaal- ja punkluulet kokku 110 autorit 14-st maakonnast. 330-st laekunud luuletusest valis paremiku þürii. Ühe þürii liikmena läksid arvesse ka publiku lemmiku valimiste tulemused.
Žürii liikmed: Contra, Rauno Märks, Fil, Margit Peterson, Papa, Ulakas Tähesõdalane.

 

 

19. märtsil ilmus vagunisaatja reisikirjeldus “Jagatud rütm“. Autor on Helle Toomingas, küljendas Vallo Hallik ja kaanekujunduse tegi Sigrid Kink. Värvilised illustratsioonid on autori ja küljendaja erakogudest. Raamatu maht on 88 lk.

Autori kommentaar:
Selle loo siduvaks elemendiks on reis Tallinnast Moskvasse ja tagasi, ja edasi … või siis ikkagi tagasi. Öövalgus ja varjatud ootus on peidetud taha pükstetaskusse, rebitud paberile. Autor on elanud seitse aastat rongis nii, et ei tea enam ööde ega päevade nime, millised daatumid vääriksid tähistamist perekeskses interjööris, millisel puhkepäeval unesegasena lapsi kooli saadab, millal koju jõuab, või kas üldse kunagi jõuab …

 

7. märtsil ilmus lastele mõeldud luulekogu – “Must ja valge – Valge ja must“. Autor on Maria Antons-Valner, küljendas Vallo Hallik ja kaanekujunduse tegi Sigrid Kink. Illustratsioonid joonistas Marleen Eino. Raamatu maht on 104 lk.

Sisu tutvustus:
Tegu on kahe pealkirjaga kahe raamatuga, mis saavad keskel kokku. Sellel raamatul ei ole tagakaant ja ei ole lõppu, sest ühe raamatuosa lõpp on teise algus. Üks osa sisaldab lõbusaid riimluuletusi kooliealistele lastele, teine osa on mõeldud noorematele. Selles osas olevad luuletused on illustreeritud piltidega ja kirjutatud trükitähtedega.

LÄBIMÜÜDUD

3. märtsil ilmus meie kirjastuse teine elulooraamat “Elu on kirju nagu vanaema lapitekk“. Autor on Ild Ratas, idee raamatu koostamiseks andis Tiina Jõgeda, keelelise korrektuuri tegi Heli Hallik, kaanekujunduse Sigrid Kink (algmaterjalid: Ly Lesberg). Raamat on A5 formaadis, pehmete kaantega ja sisaldab 282 lk.

Sisu tutvustus:
Raamat räägib autori keerulisest elust keerulistel aegadel. Kirjeldamist leiab nii küüditamine (lahatakse selle tagamaid ja põhjusi) kui ka elu koonduslaagris, kus vaatamata kõigele säilis optimism, soov õppida ja laulmisega tegeleda. Teos on valminud küll ilukirjandusliku jutustusena, kuid sisaldab siiski pilte ja väljavõtteid nii autori elust kui teda puudutanud ametlikest kohtuotsustest.

22. veebruaril ilmus noore ja andeka Pärnu poeedi Koits esimene luulekogu “Ma kasvasin suureks“. Raamatus on 84 lehekülge, see on pehmete kaantega ja A5 formaadis.

Autori kommentaar:
Luuletamine on minu jaoks üks viis, mille kaudu ennast maailmast eraldan ja hingelist valu leevendan. Siin raamatus olevad tekstid on tugevalt seotud lapsepõlvemälestustega ja samuti ka armastusega, mis viimastel aastatel mu ellu vaikselt voolanud on ning päevad päikeselisemaks muutnud. Olen tüdruk, kes kirjutab luuletusi selleks, et enese seest välja pääseda ja maailma teistmoodi näha.

LÄBIMÜÜDUD

 

Veebruari lõpus ilmus Prantsusmaal elava Merie Landese enda elu keerdkäikudest kirjutatud raamat “Ootamatud teed“. Keelelise korrektuuri tegi Helle Toomingas, kaanekujunduse Sigrid Kink (algmaterjalid on autori enda joonistatud). Raamat on A5 formaadis, pehmete kaantega, mille maht on 168 lk.

Sisu tutvustus:
Raamat kirjeldab ühe noore eestlanna eluteed täis ootamatusi, keerulisi juhtumeid ja seiklusi, mis on vahel väga valusad ja rängad. Kohati tundub, nagu istuks peategelasel kaitseingel õla peal, kes aitab leida lahendusi olukordades, mil elukeeristest väljapääsu ei näi olevat. Nii on eluteel ette tulnud aina uusi suundi ja ka uusi katsumusi, mis omakorda on lõppenud ootamatute lahendustega.

1. veebruaril ilmus luulekogumik “Armastus vaikib mind maha“. Kogumikus on 88 lk ning see sisaldab illustratsoone. Autor on Aleksandra A. T.

Kaur Riismaa kirjutab:
Aleksandra A. T. on ennast tõestanud võimeka autorina, kuid seni on tema luuletused jäänud blogidesse ja poogen.ee lehele, millest on kahju. Tema luuletused kirjeldavad intiimselt, isiklikult suhteid isa ja emaga, armastatutega, kuid neis tekstides on oma münt, mis võimaldab lugeda üldisemalt, näha üldinimlikku.

LÄBIMÜÜDUD

23. jaanuaril ilmus lasteluule kogumik “Igas päevas oma rõõm“. Raamatu maht on 70 lk.

Sisu tutvustus:
Autor Heli Viht on meie kirjastuse korraldatud luulekonkursi “Sahtlist netti” varasem võitja. Tema kolmanda luulekogumiku näol on tegu väiksematele lastele mõeldud luuleraamatuga, mille igal lehel on ka värvilisi illustratsioone. Kõik illustratsioonid on tehtud Jõelähtme valla laste poolt.

 

 

 

2013

30. novembril ilmus “Üksinda paaris“, mis on autori Fil, esimene novellikogumik. Maht on 154 lk.

Sisu tutvustus:
Autori esimene novellikogumik, milles on 10 erinevat lugu. Kõik teosed on elulistel ja mehe ning naise vahelist suhtlust lahkavad. Autori kirjastiil on huvitav ja detailne, mis loob lugejale kergelt tervikliku pildi toimuvast. Enamus lugudest on kurva lõpuga, lahates tihti ühepoolse armastuse või paari lahkumineku tagamaid. Raamat ei ole soovituslik alla 16-aastastele noortele ja lastele.

 

1. novembril ilmus monoloog “Rumba neljal käel ehk Süvanurgaseks“. Autor Helle Toomingas. Raamatus on 72 lehekülge.

Autori kommentaar:
See on sünkroonis tants teispoolsusega, mis sümboliseerib lõputut igatsust ja enese mina leidmist. See on mäng läbi peegelpildi, kehakeel, pilgud ja puudutused … läbi mille toimub iseendaga ühte sulandumine”. Tegu on teosega, mida iseloomustab “kahekõne” iseenda ja oma varju vahel.

 

 

1. novembril ilmus luulekogumik “Veerekese pääl“. Autor Margit Peterson. Raamatus on 98 lehekülge.

Autori kommentaar:
Raamat kõneleb eluäärtel kõndimisest. Teadagi on meil kõigil erinevaid hingeseisundeid ja luule on hetkelise hingeseisundi peegeldus. Sellesse kogumikku on koondatud minu luulemaailma romantilisem pool. Kirjutan äärest äärde. Vahel olen nagu laperdav leht sügistuules, vahel kõnnin kahel jalal. Vahel on hetki, mil inimene ei adu, kas talle on avatud Paradiisi- või Põrguvärav, ei tea kummast uksest siseneda, siis ta kirjutab äraolevaid värsse. Nii on ka minuga juhtunud, kui olen mõne lähedase kaotanud, või kui vaatan valusate silmadega haiget ühiskonda, kus valitseb ebavõrdsus. Valu on see, mis tihtilugu haarab paberi ja pliiatsi järgi. Tihti ilmutavad luuletused mulle ennast öösiti, ajavad voodist välja ja haaravad sulepea.

Oktoobri alguses ilmus meie kirjastuse esimene muinasjutt, “Peremees ja parasiit“, mille autor on Tahkuranna noormees Mikk Pärnits. Raamatus on 40 lehekülge, see on pehmete kaantega, värviliste illustratsioonidega ja A5 formaadis.

Sisu tutvustus:
Tegu on lastele mõeldud muinasjutuga. See on jutustus armastusest, sõprusest, vampiiridest ja verest ning jaanimardikatest. Ühe koera ja kassi reis läbi linna ja metsa ning mida nad seal kõik nägid ja ära tegid.

 

5. oktoobril ilmus Alari Papa Jansoni luulekogu “Valitud tõed“. Tegu on Tootsis elava bluusilaulja esimese luuleraamatuga, mille sisu mõned luuletused on viisistatud. Raamat on A6 formaadiga ja selles on 100 lk.

 LÄBIMÜÜDUD

 

 

 

1. juulil ilmus Pärnu noorkirjanikult Fil tema esimene ilukirjanduslik teos “Ära mind unusta“. Raamatus on 370 lehekülge.

Sisu tutvustus:
Teos on kirjutatud täiesti uudse lähenemisega ehk kogu tekst on kahekõnes. Ülesehitus on nii kujult kui olemuselt sarnane sellele, mis tegelikult virtuaalsetes jututubades toimub. Raamat on kirjutatud kahe inimese tutvusest ja nende vestlustest jututubade privaatosas. Teos sisaldab nii mitte midagi ütlevat pläma kui ka flirti, nii sõimu kui hala … Ennekõike on teos siiski emotsionaalne lugemine täiskasvanule, kes natukenegi teab internetist ja selle võimalustest. “Ära mind unusta“ kõik illustratsioonid on joonistanud 11-aastane Katre Helena Kõrboja.

 

2012

13. detsembril ilmus lembeluule kogumik “Hetked tuhandeks ööks“. Raamat on A6 formaadis, maht on 34 lk.

Sisu tutvustus:
Kogumik on Loksalt pärit, Tallinnas tudeeriva noormehe, Belami, esimene luulekogu. Esimene raamat on küll õhuke, sisaldades 29 luuletust, kuid see-eest on täis armastust ning imekauni kaanekujundusega.

LÄBIMÜÜDUD

 

1. novembril ilmus meie kirjastuselt huumorikogumik “Kontakt kinnitab, et osapooli on vähemalt 2“. Raamat on A5 formaadis, pehmete kaantega ning selles on 76 lehekülge.

Autori kommentaar:
Huumorikogumik on teine kogumik sarjast “Kontakt…” ja ei jää kindlasti viimaseks. Raamat on on veidi paksem kui sarja esimene osa ja seekord illustratsioonidega Alari Papa Jansoni poolt. See sisaldab naljakaid pärleid ja kilde, mis on infoliinile helistajate poolt lõbusamaks teinud infotelefonitöötajate argipäevi!

 

30. juunil ilmus Margit Petersoni teine luulekogumik “Avali aegadesse“. Raamat on A5 formaadis, pehmete kaantega ja selles on 96 lehekülge.

Sisu tutvustus:
Teadvuseseisundeid on rohkem kui sõnu, millega neid kirjeldada. Sõnu mõtlevad välja inimesed, aga teadvuseseisundeid vahel inimesed isegi ei valda, ei suuda valida hetke, kus “armastus nende peale tuleb”, ei kontrolli, ei vali, ei kirjelda neid, nii et tundub, et mõned teadvuseseisundid on saadetud kusagilt inimvälisest paigast. See käib ühe osa selle raamatu luuletuste kohta, mis räägivad armastusest ja püüavad tabada selle tunde hajuvaid piirjooni. Teine, hoopis erinev osa on sotsiaalselt tundlikud luuletused elust tänase Eesti Vabariigi õõvastavates tagahoovides, kus lokkavad vaesus, viletsus, rõvedus ja harimatus. Luuletaja räägib sellest üsna otseütlevalt, metafoorideta.

11. mail ilmus sotsiaal-punkluule kogumik “Sõnaga näkku“. Raamatu maht on 116 lk.

Sisu tutvustus:
Tegu on Pärnumaa parimate poeetide sotsiaal-punk kogumikuga. 13 autori poolt on raamatus esitletud igaühelt 6 luuletust. Raamat on täielikult koostatud heategevuslikel eesmärkidel, kõik autorid on loobunud autoritasudest ning kogu raamatu müügist saadav tulu läheb 100% järgmise analoogse kogumiku koostamiseks. “Sõnaga näkku” autorid on: (:)Kivisildnik, Papa, Fil, Kaupo Meiel, Tõnu Kann, Annika Lainela, Evelin Laanesaar, Mait Karukäpp, Albert Marginal, Belka, Za-za, Ulakas Tähesõdalane ja Margit Peterson.

LÄBIMÜÜDUD

 

2011

Detsembri lõpus ilmus autori esimene luulekogu, “Õitsvate pärnade alleel“. Raamat on 92-leheküljeline, pehmete kaantega ja A5 formaadis.

Autori kommentaar:
Autor on Margit Peterson. Tegu on Pärnu ühe enim tuntud poetessi esimese luulekogumikuga.

 

 

 

1. detsembril ilmus Mihhail Bulgakovi kogumik “Jutustused, olukirjeldused, följetonid“. Tegu on esmatrükiga eesti keeles. Raamat on A5 formaadis, 94 lehekülge ja pehmes köites. Kogumiku tõlkis Anise Erenvert.


Sisu tutvustus:
Raamat sisaldab: Burnakovi vennapoeg, Kuldsed dokumendid, Rottide kõnelus, Sahara kõrb, Teenimatu solvang, Sauna lood, Erapooletu ülekuulamine, Kõverpeegel, Kuidas võidelda “Gudokiga” või kunst vastata märkustele, Dokument-S, Juhatus, Chopini avamäng, Mitte ülaltpoolt, Allaneelatud rong, Vintis, Kolm sigaduse liiki, Õnneseen, Koera elu, Ihaldatud palk, Revisjon, Seinalehe seiklused, Õnnestunud ja ebaõnnestunud sünnitused, Rida hämmastavaid projekte, Pulmad sekretäridega, Kuidas Buton naise võttis, Korralagedus pitsatitega, Appi!, Šprehen zi Döitš?, Pärm ja sedelid …, Prussakas, Juubeldav vaksal, Kiidulaul meie kvaliteedile, Ruutuemanda lugu, Lärmakas paradiis, Inglise haaknõelad, Tüüp, Ma nägin und … .

 

2010

2010. aasta märtsi esimesel nädalal ilmus kirjastuse teine raamat “Mu unelmate neid 2“. Autor on Fil, tegu on tema teise raamatuga, eelmine luulekogumik ilmus 10 aastat tagasi ning müüdi läbi ühe kvartali jooksul. Tegu on A6 formaadis oleva luulekogumikuga, mis on teine raamat sarjast “Mu unelmate neid”. See on pehmeköiteline, 64 leheküljega kogumik, mis sisaldab 40 luuletust aastatest 2007-2010.

LÄBIMÜÜDUD

 

 

2009

21. detsembril 2009. aastal ilmus esimene huumorikogumik “Kontakt eeldab, et osapooli on rohkem kui 1“, Raamat on A5 formaadis, pehmete kaantega ja selles on 64 lk.

Sisu tutvustus:
Raamat sisaldab nalju, mida oleme ise infoliinile helistades tekitanud. Ehk toredamad juhtumised infotelefonitöötajate argipäevades!

LÄBIMÜÜDUD

Kategooriad

Uudistooted

Sooduspakkumine

Populaarsed tooted